Artaş İnşaat'tan Anadolu Yakası'na 750 milyon dolarlık yatırım

6 projelerini Dubai CityScape Global'de sergileyen Artaş İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Çetinsaya, Anadolu Yakası'na 750 milyon dolarlık yatırım yapacaklarını söyledi

Artaş İnşaat'tan Anadolu Yakası'na 750 milyon dolarlık yatırım

6 projelerini Dubai CityScape Global'de sergileyen Artaş İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Çetinsaya, Anadolu Yakası'na 750 milyon dolarlık yatırım yapacaklarını söyledi. 

Dubai Fuarı'nda 330 metrekarelik standda 6 proje sergileyen Artaş İnşaat, Avrupa Konutları Atakent 4, Avrupa Konutları Başakşehir, Avrupa Residence&Office ile ortak girişimlerle hayata geçirdiği Vadistanbul ve Tema İstanbul projelerini tanıttı. Avrupa Office Ataşehir ise ilk kez Dubai'de yatırımcılar ile buluştu. 

Anadolu Yakası'na 750 milyon dolarlık yatırım

Ataşehir'deki ofis projesinin yatırım değerinin 100 milyon dolar olduğunu söyleyen Artaş İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Çetinsaya, Ümraniye'de 2 bin konutluk bir proje başlatacaklarının müjdesini verdi. Çetinsaya, ''Anadolu Yakası'na 750 milyon dolar yatırım yapacağız. Proje Nisan 2017'de başlayacak" diye konuştu. 

Fiyatlar belirlenmedi

Avrupa Office Ataşehir projesi, İstanbul Finans Merkezi'nin karşısında, 38 katlı kulede ofis ve ticari ünitelerden meydana geliyor. Avrupa Office Ataşehir fiyatları ise henüz belli değil. Projede satışların ne zaman başlayacağı açıklanmadı. Yapımına 2016 yılı Mayıs ayında başlanan projede ofis ve ticari üniteler yer alacak. 

 

 

Firma Bilgisi: Artaş Inşaat
Proje Bilgisi: Avrupa Office Ataşehir