Artık bizde de akıllı stadyum var

Türkiye'nin ilk akıllı stadyum projesi için Galatasaray Spor Kulübü ile TTNET anlaşmaya vardı. Projeyle birlikte Stadyumdaki tüm tribünlere yüksek kapasite ve hızda internet erişimi sağlanacak

Artık bizde de akıllı stadyum var

Türkiye'nin ilk akıllı stadyum projesi için imzalar Galatasaray Spor Kubülü Başkanı Ünal Aysal ve TTNET Genel Müdürü Abdullah Orkun Kaya tarafından atıldı. Projeyle birlikte Türk Telekon Arena Stadyumu'ndaki tüm tribünlerde, 'GS TTNET WİFİ' hizmeti ile seyircilere yüksek hız ve kapasitede internet erişimi sunulacak.

2014-2015 sezonunda başlayacak olan ve 2019-2020 futbol sezon bitimine dek sürecek olan işbirliği ile tüm stadyuma kablosuz internet hizmeti verilecek. Türk Telekom Arena Stadyumu'nda oynanacak tüm karşılaşmalarda aktif olacak GSTTNET WİFİ hizmetinden, basın tribünü ve localardaki misafirler ücretsiz olarak, TTNET aboneleri, internet paketleri dahilindeki hediyi WİFİ dakikaları kapsamında yararlanabilecek.

Seyircilerine kesintisiz internet hizmeti vermeyi amaçlayan proje kapsamında, stadyumun çeşitli noktalarına 335 erişim noktası kuruldu. Projenin 1.5 milyon dolara mal olduğu açıklandı.