ASCENDUM'dan ortaklık anlaşması

İş makinaları sektörünün önde gelen firmalarından Ascendum Makina, AGCO Tarım Makineleri ile ortaklık anlaşması imzaladı

ASCENDUM'dan ortaklık anlaşması

23 Mayıs 2015/Emlakwebtv
Traktör ve iş makinaları sektörünün önde gelen firmalarından ASCENDIUM Makina, AGCO Tarım Makinaları ile imzaladığı anlaşma ile tarım sektörüne de gücünü pekiştirdi. ASCENDUM, daha önce traktör pazarında faaliyet gösteren Massey Ferguson'un Balıkesir bölgesi için satış ve satış sonrası hizmetlerini devralmıştı.

Satış sonrasında ASCENDUM ayrıcalığı
Balıkesir’in tarım sektörü açısından kilit bir bölge olduğuna dikkat çeken ASCENDUM Makina Tarım Makinaları Müdürü Oktay Akbaba, AGCO Tarım Makineleri firmasının özellikle traktör sektöründe çalışmamış bir firmayla birlikte olmak istediğini belirterek: "Haliyle bu firma da biz olduk. Zira şu ana kadar iş makinaları, otomotiv ve ticari araçlar sektörlerinde faaliyet gösteren ASCENDUM Makina olarak biz de tarım sektöründe çalışma yapmak istiyorduk. Böylece Massey Ferguson markası ve AGCO Tarım Makineleri firmasıyla yollarımız buluştu" dedi.

ASCENDUM Makina’nın tarım sektörünün dışından gelmesinin getirdiği yenilik ve sektöre duyulan heyecanla Balıkesir ve ilçelerini kapsayan “bölgeye” taze kan getirdiklerini söyleyen Akbaba, eski alışkanlıkları değiştirme yolunda hareket etmeyi planladıklarını ifade ediyor. Akbaba, bunun ilk işareti olarak merkez ofis olan Balıkesir binasını; satış, yedek parça ve servis olarak faaliyete geçirdiklerini sözlerine ekliyor.

Balıkesir’in birçok bölgesinde bulunan servis ve bayilerle sözleşme yapan ASCENDUM Makina, Massey Ferguson’un satış sonrası hizmetini bizzat veriyor. Sözleşme yapılan servis ve bayiler, ‘daha ciddi ve daha iyi hizmet’ anlayışıyla çalışmalarını sürdürüyor. Akbaba, “Massey Ferguson olarak Balıkesir’e yaptığımız yatırımda 3S mantığını güttük.