Aşçıoğlu, Ali Sami Yen hisselerini Torunlar'a devretti

Ali Sami Yen projesindeki ortaklık yapısında değişikliğe gidildi. Yapılan açıklama da Aşçıoğlu İnşaat'ın projedeki hissesini Torun Yapı'ya devrettiği belirtildi

Aşçıoğlu, Ali Sami Yen hisselerini Torunlar'a devretti

22 Haziran 2012/emlakwebtv

Torunlar GYO, bir açıklama yaparak Ali Sami Yen projesinde Aşçıoğlu İnşaat'ın hisselerini Torun Yapı'ya devrettiğini duyurdu. Torunlar GYO tarafından yapılan açıklama şöle:
"TOKİ’den hasılat paylaşımı modeliyle alınan Ali Sami Yen arazisine yapılacak projenin ortak yapısında değişiklik gerçekleşmiştir. Daha önce  “Torunlar –Aşçıoğlu- Kapıcıoğlu Proje Ortaklığı" olarak bilinen ortaklıkta Aşçıoğlu İnşaat Taahhüt Turizm  A.Ş hisselerinin tamamını Torun Yapı Sanayi ve Ticaret A.Ş.’ye devretmiştir.
Taraflar arasında yapılan sözleşme ile birlikte değişen proje ortaklığı neticesinde ortaklıktaki hisse dağılımı; Torunlar GYO yüzde 65, Torun Yapı yüzde 30, Kapıcıoğlu ise yüzde 5 olarak gerçekleşmiştir. Yapılan sözleşme ile birlikte hakem kurulu tarafından  yapılan işlemler ve kayyum atanmasına ilişkin karar hükümsüz hale gelmiştir. Böylelikle Ali Sami Yen projesinde ihtilaf çözüme kavuşmuştur.
Yaşanan hukuki sürecin 1 milyar TL’nin üzerinde, önemli bir yatırım değerine sahip Ali Sami Yen projesinin inşaat sürecine herhangi bir etkisi bulunmamaktadır. Projemizin planlandığı gibi 2014 yılında tamamlanması hedeflenmektedir."

Firma Bilgisi: Aşçıoğlu