ASİAD Barış Aydın'la devam dedi

Ankara Sanayici ve İşadamları Derneği(ASİAD)'nin haftasonu yapılan Olağan Genel Kurulu'nda Barış Aydın yeniden Yönetim Kurulu Başkanı seçildi

ASİAD Barış Aydın'la devam dedi

9 Haziran 2014/Emlakwebtv
Ankara Sanayici ve İşadamları Derneği(ASİAD)'nin Cumartesi günü yapılan Genel Kurulu'nda Barış Aydın yeniden Yönetim Kurulu Başkanı seçildi. Aydın yaptığı konuşmada, hedeflerinini önümüzdeki yıllarda Anadolu'nun dört yanından sanayici ve iş adamlarını ASİAD bünyesine katarak "Anadolu Sanayici İş Adamları Federasyonu" haline gelemek olduğunu söyledi. Aydın: "ASİAD sadece Ankara’da değil, tüm Türkiye’de etkili bir STK haline gelecek" dedi.

ASİAD’ı kısa sürede eski parlak günlerine kavuşturmak olduğunu belirten Aydın, ASİAD'ın kısa sürede yalnızca Ankara'da değil tüm Türkiye'de etkili bir STK haline geleceğini vurguladı. ASİAD'ın Vehbi Koç, Sakıp Sabancı gibi Türkiye’nin önemli iş adamlarını, büyük devlet adamlarını ağırlamış, Türkiye'nin önemli sivil toplum kuruluşlarından biri olduğunu söyleyen Aydın, derneğe bir süredir kaybettiği prestiji yeniden kazandırmak için çalışacaklarını belirtti. Başkanlığa seçilmesiyle Ankara'da hiç bir derneğin sahip olmadığı standartlarda bir genel merkez oluşturmak için çalışmaya başladıklarını bildiren Aydın:"Tüm farklılıklar, ASİAD için zenginlik olacak. Adımız ne olursa olsun soyadımız Türkiye. Hedefimiz önümüzdeki yıllarda Anadolu’nun dört yanından sanayici ve iş adamları derneğini de bünyemize katarak “Anadolu Sanayici İş Adamları Federasyonu” haline gelmek. 

Soma'ya anma
 
ASİAD'in yeni merkez binasında gerçekleşen Genel Kurul Toplantısına ASİAD Kurucu Başkanı Veli Sarıtoprak başkanlık etti. Soma faciasında hayatını kaybeden madenciler bir saygı duruşunun gerçekleştirildiği toplantıda Saritoprak, bir derneği 25 sene yaşatmanın kolay olmadığına değinerek: "Bir derneği 25 yıl yaşatmak kolay değildir. Hepimiz bunun için büyük çaba sarf ettik. ASİAD, Barış Aydın'ın liderliğiyle yeniden şaha kalktı. Büyük başarılara imza atacağına eminim" dedi.

ASİAD'ın yeni Yönetim Kurulu şu isimlerden oluştu: 

Barış Aydın, Adem Yılmaz, Evren Doğruol Eler, Ferhat Genç, Fikret Sungur, Hakan Kayaaslan, Haluk Tümer Yavuz, Mustafa Zengin, Ömer Faruk Ünal, Selçuk Karakaya, Serpil Uygun, Talha Köz, Volkan Doğanlar, Yılmaz Doğan ve Zafer Karahüseyinoğlu'dan oluştu.