ASİAD'dan Yeni Türkiye projesine destek

Ankara Sanayici ve İşadamları Derneği Başkanı Barış Aydın, sanayisi ve ekonomisi ile Türkiye'ye yön veren 'Yeni Ankara' için çalışmaları hızlandıracaklarını söyledi

ASİAD'dan Yeni Türkiye projesine destek

Ankara Sanayici ve İşadamları Derneği (ASİAD) Başkanı Barış Aydın, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun 'Yeni Türkiye" hayalini, sanayici, işadamları, sivil toplum örgütleri, tüm halkın 'il, il; ilçe, ilçe' kendini yenileyerek gerçekleştirebileceğini belirterek, 'ASİAD olarak tüm Anadolu'yu gerçek anlamda kucaklayabilecek, 7'den 70'e herkesin daha mutlu, konforlu yaşayabileceği, Başkent'imizi turistik açıdan görmek için çok sayıda nedenin olacağı, sanayisi ve ekonomisi ile Türkiye'ye yön veren 'Yeni Ankara' için hazırız" dedi.

Yeni Türkiye'nin oluşum süreci tamamlandı
Barış Aydın, yeni görevlerinde Cumhurbaşkanı, Başbakan ve yeni kabineye başarılar dileyerek, 'Yeni Türkiye'nin oluşum sürecinin tamamlandığını, iş dünyası olarak bu sürece tam destek verdiklerini kaydetti. 2023 hedeflerine kilitlenen Türkiye’nin bu hedefine ulaşmak için hızla koşacağına inançlarının tam; Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun bu süreci en iyi yönetecek isimlerden biri olduğunu bildiren Barış Aydın, ancak 'Yeni ve daha güçlü, bölgesinin yanında dünyada da söz sahibi Türkiye için" herkesin elini taşın altına koyması gerektiğini kaydetti.

Barış Aydın, geçmişte 'şöyle teşvikler isteriz, öncelik bize verilsin' gibi, 'çok çalışmayalım, fazla da düşünmeyelim ancak bir şekilde yaşam konforumuz daha da iyi olsun, devlet baba nasılsa getirsin' gibi anlayışların tarih olduğunu, bu süreci tüm kitlelerin el birliği ile yerine getirmesi gerektiğini ifade etti.

Cumhurbaşkanlığı seçimi, milletin geleceğe güvenidir
Yeni Türkiye söyleminin en kısa sürede hayata geçmesi için "il, il; ilçe ilçe" herkesin, tüm kitlelerin seferber olması gerektiğinin altını çizen Aydın, şöyle devam etti:

"Geldiğimiz bu süreçte Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın yüzde 52 gibi bir oyla ilk turda Cumhurbaşkanı olması milletin geleceğe dair umudunun göstergesidir. Artık laf salatası, kısır çekişmeler istemediğinin, icraat, iş, Türk milletine yakışır yaşam istediğinin göstergesidir. Biz de Ankaralı sanayici ve işadamları, tüm STK'lar, kanaat önderleri olarak serzenişte bulunmayı kesip, çözüm önerileri sunmalı ve bunları hayata geçirerek önce Yeni Ankara'yı oluşturmalıyız. Yeni Ankara'da dünyaya örnek başkent olacak alt yapılar hazır. Ticaret her geçen yıl artıyor, sanayideki ivme baş döndürücü. Sosyal yaşam alanları, yeni, modern kurgular, gerek yerli gerekse yabancı turistin gelmesi için neden olacak aktiviteleri hep birlikte hayata geçirebiliriz. Anadolu'daki iş dünyasını mevcutta kurulan kolay ulaşım ağları ile kolaylıkla Ankara'da buluşturabiliriz. ASİAD olarak tüm Anadolu'yu gerçek anlamda kucaklayabilecek, 7'den 70'e herkesin daha mutlu, konforlu yaşayabileceği, Başkent'imizi turistik açıdan görmek için çok sayıda nedenin olacağı, sanayisi ve ekonomisi ile Türkiye'ye yön veren "Yeni Ankara" için hazırız."