Atakent’te bir ‘Ege Kasabası’ kuruluyor

Sinpaş GYO’nun butik markası Eviya Gayrimenkul Ege’yi Anadolu yakasından sonra Avrupa yakasına taşıyor. Şirketin Ege mimarisi ve yaşamına göre tasarladığı EgeYakası projesi 2016 yılında teslim edilecek

Atakent’te bir ‘Ege Kasabası’ kuruluyor

5 Nisan 2014 / Posta Gazetesi

Sinpaş GYO’nun butik projelere odaklanan markası Eviya Gayrimenkul, Ege’yi İstanbul’un Avrupa yakasına taşıyor. Ege yaşamı, Ege florası, Ege mimarisi ve Ege çarşısıyla Ege’yi oluşturan bütün renk ve semboller, İstanbul Atakent’te yükselecek EgeYakası’na dönüşüyor. Kırk iki bin metrekarelik bir alanda hayata geçirilen EgeYakası projesinde; 2+1, 99 metrekareden başlayan ve 4 + 1, 177 metrekareye kadar uzanan 378 konuttan oluşuyor.

EgeYakası görücüye çıktı

Sinpaş GYO’nun butik markası Eviya Gayrimenkul, İstanbul’un Anadolu yakasında inşa ettiği EgeBoyu’nun ardından, Ege’yi Avrupa yakasının yeni gözdesi Atakent’e taşıyor. EgeYakası projesinde mimarisinden peyzajına, yeşilinden mavisine özellikleriyle Ege atmosferini farklı bir yaklaşımla geliştiren Eviya, projeyi Sinpaş GYO Genel Müdürü Seba Gacemer, Sinpaş GYO Genel Müdür Yardımcısı Barış Ekinci ve Eviya Gayrimenkul Genel Koordinatörü Tuba Köse’nin katıldığı bir toplantıda tanıttı.

Sinpaş GYO’nun genel müdürlüğü görevine gelen Seba Gacemer, yeni projelerinde köklü bir birikimle yenilikçi bir yaklaşımı kaynaştırdıklarını belirterek şunları söyledi: “Yaklaşık iki yıl önce ‘Ege aşıklarına’ seslendiğimiz EgeBoyu projemizi lanse ettiğimizde yoğun bir taleple karşılaştık. Şimdi EgeYakası da bu trendi yakalayacak. Bu projemizle birlikte Avrupa yakasında oturanlar aileleriyle birlikte Ege yakasında Egeli bir aile keyfiyle yaşayacaklar” dedi.

Ege mimarisinin yeniden canlandırıldığı projede, Ege’nin sembollerinden biri olan Santorini Adası’nın kendilerine temel esin kaynağı olduğunu söyleyen Eviya Gayrimenkul Genel Koordinatörü Tuba Köse ise, bu esin üzerine, Ege aşıklarının kendilerini her an bu güzel coğrafyada hissedebilecekleri ince ayrıntılar geliştirildiğine dikkat çekti. EgeYakası’nda Alaçatı, Assos, Cunda, Foça ve Alaçatı olmak üzere dört farklı ev tipi bulunduğunu ifade eden Tuba Köse, “Camlarda ahşap görünümlü kepenk ve panjurlardan, üst katlara doğru çıktıkça beliren mavinin tonlarına farklı detayların işlendiği, hepsi birbirinden sıcak ve rahat Ege evlerinin inşa edileceği projede, eşsiz bir peyzaj da tasarlandı” diye konuştu.

İki ayrı gölet alanı: Saklıköy ve Fenerburnu

EgeYakası’nın peyzajında iki ayrı su alanı geliştirildiğine de vurgu yapan Köse, “Hobi bahçelerinin ve Organik Pazar’ın de yer aldığı gölet Saklıköy olarak adlandırılırken, Foça’daki deniz fenerinden esinle geliştirilen alanının adı Fenerburnu. Gölet alanlarının her ikisinin de etrafında geniş yürüyüş ve dinlenme alanları mevcut. Çocuklar için geliştirilen oyun alanında ise bir ağaç ev bile bulunuyor.  Ege köy meydanlarından esinle geliştirilen Çınaraltı Meydanı; dalından koparılan sebze ve baharatlarla hazırlanacak kahvaltı ve yemekler için Ege Gurme Mutfak Atölyesi; Ege’nin tarihini ve kültürüne de İstanbul’a taşımak amacıyla Efes antik kentinden esinlenerek geliştirilen bir amfi tiyatro da EgeYakası’ndaki keyifli yaşamın unsurları arasında yer alıyor” dedi.

Nisan’a özel yüzde 10 indirim  

EgeYakası’nda 2+1, 2+1 teraslı ve 2+1 bahçeli (99 – 132 metrekare); 2,5 +1 taş ev (130 metrekare); 3 + 1, 3+1 teraslı ve 3+1 bahçeli (126 – 175metrekare) ve 4+1 taş ev ve villa (176 metrekare) konut seçenekleri yer alıyor. Nisan ayı boyunca yüzde 10 indirimli lansman fiyatından satışlar devam ediyor. EgeYakası’nda, Alaçatı evlerinin teslimi Nisan 2016’da, Assos, Cunda ve Foça evlerinin teslimi ise Ağustos 2016’da gerçekleştirilecek.