Ataköy İkitelli metro projesinde son durum!

Ataköy İkitelli metro projesi son durum bilgileri için tıklayın.

Ataköy İkitelli metro projesinde son durum!

Levent Hisarüstü metrosunun açılmasıyla birlikte gözler İstanbul’un yeni metro projelerine çevrildi. Bu hatlardan biri de, Ataköy İkitelli metro projesi. Metroyla ilgili en güncel açıklama ise İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’tan geldi. Başkan Topbaş, Ataköy İkitelli metro projesi son durum ile ilgili olarak, hattın ihalesine kısa süre içinde çıkılacağının müjdesini verdi.

Toplam uzunluğu 12 kilometre olacak metro hattıyla, Ataköy’den İkitelli’ye uzanacak yolculuk süresi 19.5 dakikaya düşecek. Peki Ataköy İkitelli metrosu durakları neler olacak?

Ataköy İkitelli metro projesi durakları

*Ataköy,

*(Marmaray) Yenibosna,

*Çobançeşme,

*Kuyumcukent,

*Doğu Sanayi,

*Mimarsinan,

*Evren Mahallesi,

*İkitelli Kavşağı,

*Mehmet Akif,

*Bahariye,

*Masko,

*İkitelli Sanayi.

Ataköy İkitelli metro hattı güzergahı

İkitelli-Ataköy Metro Hattı; Ataköy’den başlayıp Marmaray ile birleşerek, Basın Ekspres Bağlantı Yoluna paralel bir koridor izleyecek. İkitelli’de bulunan Başakşehir-Kirazlı Metro Hattı’nın İkitelli Güney Sanayi İstasyonu’na ulaşacak. Diğer taraftan, Yenibosna’da halen işletilmekte olan Aksaray-Havalimanı Hafif Metro Hattı, Metrobüs ve yapılması planlanan Yenikapı-Bakırköy-Beylikdüzü Metrosu ile entegre olacak. Ataköy-İkiteli Metrosu, hem geçmiş olduğu güzergâhta hizmet verecek hem de Kirazlı-Olimpiyatköy ve Kabataş Mahmutbey metrolarına yolcu taşıyacak şekilde planlandı.

Proje Bilgisi: Köy