Ataköy Marina'ya 400 dükkanlı AVM

Bakırköy sahilinde dolgu çalışmalarını sürdüren DATİ Holding, Türkiye'nin en büyük AVM'si için İBB ve İstanbul Valiliği'ne başvurularını yaptı. Firma Oturum tabanı 120 bin metrekare olacak AVM'de 400 dükkan bulunacak

Ataköy Marina'ya 400 dükkanlı AVM

Türkiye'nin en büyük deniz üstü-dolgu alanı projesi "Ataköy Turizm Kompleksi" için çalışmalarını sürdüren DATİ Yatırım Holding, sahilde yer alan marina sahası üzerine 120 bin metrekarelik AVM yapmaya hazırlanıyor. Firma söz konusu yatırım için İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve İstanbul Valiliği'ne başvurularını yaptı. Valiliğie sunulan başvuru dosyasında bu alan üzerinde hayata geçirilecek otel projesinin de  taban oturumu 120 bin metrekare olarak açıklanırken, AVM'nin tek katlı yapılması halinde dahi, imar planında bir değişikliğe gidilmesi gerekecek. 

Ataköy Marina'ya Türkiye'nin en büyük AVM'si geliyor
Bakırköy Sahilinde yer alan ve Gallirea AVM'de İDO iskelesine kadar uzanan toplam 5 parsel üzerinde hayata geçirilecek olan proje ile ilgili olarak İstanbul Valiliği Çevre Şehircilik Müdürlüğü ise ÇED sürecinin başladığını duyurdu.Söz konusu alan üzerinden,  toplamda 400 dükkanın yer alacağı AVM'nin yanı sıra, 181 daireli iki ayrı blokta apartlar ve 481 odalı bir de otel inşaatı yapılacak.

Ataköy Turizm Kompleksi satışa sunuldu... Ayrıntıları öğrenmek için tıklayın...

DATİ'den 500 milyon dolarlık yatırım
Yurt Gazetesi'nden Mehmet Demirkaya'nın haberine göre proje için ayrılan toplam bedel 500 milyon dolar düzeyinde. Soz konusu alan üzerine projelendirilen otelin taban alanı 10 bin, AVM'nin taban alanı ise 120 bin metrekare düzeyinde olacak. Projelendirilen AVM için yaklaşık 5 metre derinliğinde kazı yapılması ve 390 bin ton toprak çıkarılması bekleniyor. 

Türkiye'nin en büyük AVM'lerinden biri olması beklenen proje ile birlikte, bölgedeki AVM sayısı da 5'e çıkmış olacak.