Ataköy sahili halka kapanırken

Ataköy'de, denizin üzerinde hayata geçirilen Mega Yat Limanı projesiyle birlikte sahil büyük oranda halka kapandı. Kültür Varlıklarını Koruma Kurulu, Baruthane yapılarının bulunduğu arazideki yapılaşmaya da izin verirse, ilçe halkının denizle olan tüm bağlantısı kesilmiş olacak

Ataköy sahili halka kapanırken

Ataköy'de denizin üzerine inşa edilen Mega Yat Limanı projesinin ardından halkın deniz ile bağı büyük oranda kesildi. Galeria AVM'den Hava Harp Okulu'na kadar uzanan ve halkın sahilde yürüyüş yapabilmesine olanak tanıyan son arazi olan Baruthane arazisi üzerinde hayata geçirilecek olası bir projeyle birlikte halkın sahil şeridiyle bağı bütünüyle kesilecek. 

Ataköy sahilinde dev dönüşüm: Harita değişti
Radikal'den Ömer Erbil'in haberine göre Ataköy'de yaşayan vatandaşların denizle olan tüm bağlantısı kopmak üzere. Mega Yat Limanı projesinin ardından, halkın sahile ulaşabilme olanağını bulduğu 160 parsellik Baruthane arazisi ise, Kültür Varlıkları Koruma Kurulu ve Tabiat Varlıkları Komisyonu'nun olası bir inşaat izni vermesi halinde, halka kapanabilecek.

Ataköy'ün haritası değişti
Ataköy sahilinde inşaat alanlarını bitmesinin ardından denize uzanan mega yapılaşma projesi olarak Mega Yat Limanı, diğer taraftan Ataköy haritasının ve sahilin şeklinin değişmesine neden oldu. Mega Yat Limanı için denize yapılan dolgu 140 dönüme ulaştı. 

Ataköy Mega Yat Limanı
DATİ Holding tarafından hayata geçirilen Proje bünyesinde 400 yat kapasiteli marina, 70 metrelik 7-8 bina, 2.5 kilometreyi bulan yürüyüş alanları, çok katlı otoparklar ve ticaret merkezlerinin yanında, lokanta, kafe gibi tesisler inşa edilecek. Buz pisti bir kaç tane de meydan bulunacak projede DATİ Holding, 2038 yılına kadar doldurulan alanın üst yönetim hakkına da sahip olacak. 

Firma Bilgisi: Dati Holding
Proje Bilgisi: Ataköy Mega Yat Limanı