Ataköy'de yer biter, inşaat bitmez

Yeni inşaat projeleri için yer kalmayan Ataköy sahilinde denize doğru genişleme başladı. Gemilerle taşınan hafriyatla birlikte 140 bin metrekarelik ek inşaat alanı ortaya çıkarılacak

Ataköy'de yer biter, inşaat bitmez

Ataköy sahil şeridi inşaat projeleriyle birlikte tümüyle doldu. Bölgede yeni inşaat çalışmaları için yer kalmayınca denize doğru genişleme başladı. Gemilerle taşınan hafriyatla birlikte, ortaya çıkacak ek 140 bin metrekarelik yeni inşaat alanına, konferans-kongre merkezi, restoran ve gazino inşa edilecek.

Ataköy Mega Yat Limanı Projesi
Ataköy sahil şeridi mega projelerle birlikte doldu. Galleria alışveriş merkezinden Hava Harp Okulu'na kadar olan sahil şeridinde neredeyse hiç yer kalmazken, gözler denize dikildi. Radikal'den Ömer Erbil'in haberine göre, Mega Yat Limanı olarak geçen proje kapsamında Ataköy sahilinde deniz tam 140 bin metrekare doldurulacak. Mendirek ve yat limanının olduğu bölüm dışında kalan bu bölümün genişliği, 20 futbol sahası kadar. Böylece yeni doldurulan alan, denizin Ataköy sahilinden 600 metre uzaklaşmasına neden olacak. 

Denizin üzerinde yapılaşma sürecek
Deniz üzerine yapılan dolgu alanla birlikte Ataköy sahilinin inşaat yapımına artık izin vermeyen doygunluğu da aşılmış olacak. 140 bin metrekarelik alan üzerinde 3 katlı ticaret ve eğelence merkezi ile 5'er katlı yönetim ve tekne satış ofisleri bulunacak. Ayrıca 724 ve 320 araçlık otopark ve 5 ayrı yerde 32 araçlık otoparklar gibi tesisler bulunacak. 

Bakırköy Belediyesi'nden açıklama
Bakırköy Belediyesi ise söz konusu yapılaşma ile ilgili bir açıklama yapmadı. Belediye yetkililerine göre yürütülmekte olan çalışmalar, 14 hektar büyüklüğündeki alana yayılacak mendirekler için yürütülüyor.

Proje Bilgisi: Köy