‘Ataşehir, Bağdat Caddesi’ni yakaladı’

RE/MAX Abc Brokeri Selami Arpacı, Ataşehir’in markalı projelerinde, İstanbul Anadolu yakasının en gözde caddesi olan Bağdat Caddesi’ndeki metrekare fiyatlarının yakalandığını söyledi

‘Ataşehir, Bağdat Caddesi’ni yakaladı’

28 Mart 2014 / Posta Gazetesi

Ataşehir-Ümraniye-Sancaktepe üçgeninde 10 ofisle hizmet veren RE/MAX Abc’nin brokeri Selami Arpacı, İstanbul’da Anadolu yakasının parlayan lokasyonu Ataşehir’de residence projelerinde metrekare fiyatlarının 5-10 bin lira aralığına otururken, bazı projelerde bu rakamın 10 bin TL’yi geçtiğini söyledi. 14 yıldır proje uzmanı olduklarını ve Ataşehir’de, Ağaoğlu My Towerland başta olmak üzere bazı projelerde, ikinci elde fırsat fiyatlardan satıldığını ifade eden Selami Arpacı, “Projelerde doluluk oranı arttıkça, rayiçler de artar. Ataşehir’de markalı projelerde 4 bin-5 bin liralık metrekare fiyatları fırsattır’’ diye konuştu.

Finans merkezinde yükselen Sarphan Finanspark residence ve ofis projesinde ikinci elde metrekaresi 8 bin dolara kadar ofis ilanlarının olduğunu da sözlerine ekleyen Arpacı,  “Ataşehir’de inşaatı süren bir diğer proje Metropol İstanbul’da ise ikinci elde metrekaresi 6 bin 500 TL’den  12 bin 500 TL’ye kadar ilan var” dedi.

Metrekaresi 35 bin TL’ye dükkan

Varyap Meridian, Brandium ve Ağaoğlu Andromeda Plus gibi projelerde ise ikinci el metrekare fiyatının 10 bin TL’yi geçebildiğini dile getiren Arpacı, “İkinci elde Meridian’da metrekaresi 11 bin liraya residence var. Ticari ünitelere gelince, Varyap Meridian’da ikinci el satılıkta metrekaresine 35 bin TL istenen dükkan, 5 bin 850 dolar istenen ofis katı var. Bu projede 1800 metrekare ofis katı 10 milyon 500 bin dolardan, 280 metrekare dükkan ise 9 milyon 800 bin TL’den ilana çıktı. Ağaoğlu Andromeda Plus’ta ise metrekaresi 19 bin TL’ye bahçe kullanımlı ticari ünite var. Buna göre, Ataşehir’de marka projelerde, İstanbul Anadolu yakasının en  gözde caddesi olan Bağdat Caddesi’ndeki metrekare fiyatları yakalandı” açıklamasını yaptı.