Ataşehir Emekevler’de kimse mağdur olmayacak!

Türkiye çapında kentsel dönüşüm projeleri hızla ilerlerken Ataşehir’deki Emekevler Mahallesi’nin yıkımıyla ilgili tartışmalar sürüyor

17 Eylül 2013 / emlakwebtv

Türkiye çapında kentsel dönüşüm projeleri hızla ilerlerken Ataşehir’deki Emekevler Mahallesi’nin yıkımıyla ilgili tartışmalar sürüyor. Bölgede yerinde kentsel dönüşüm çalışmalarının devam ettiğini belirten Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi hiç kimsenin mağdur olmayacağını söylüyor

Emekevler Mahallesi’yle ilgili tartışmalar devam ediyor

Yerinde kentsel dönüşüm projeleri kapsamında geçtiğimiz günlerde yıkımı gerçekleştirilen İstanbul Ataşehir’deki Emekevler Mahallesi’yle ilgili tartışmalar devam ediyor. Yıkımın ardından Emekevler sakinleri mağdur olduklarını iddia ederken, belediye yetkililer de yıkım yapılacağını 15 gün önceden mahalle halkına bildirdiklerini söylüyor. Bölgedeki son durumu sorduğumuz Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi ise bölgede imar durumu ve tapu olmayan 410’a yakın gecekondu bulunduğunu belirtiyor.

410 gecekondunun tapusu yok 

İlgezdi: “Ataşehir İstanbul’un en gözde çevrelerinden biri. Ataşehir deyince ön yüzü aklımıza geliyor ama maalesef bir de ikinci bir yüzü var. Varoş, gecekondu. İmar durumu yok. Bunlarla ilgili bir çalışma yapıyoruz. 160 metrekare bir alan mülkiyet hakkı Ataşehir Belediyesi’nin. 410’a yakın gecekondu var. 1980 yılında yapılmış fakat bunların elinde tapu belgesi yok. 110 metrekaresi yeşil alan diğeri imarlı bölge. Ataşehir Emekevler’de kimse mağdur olmayacak”

Ataşehir Emekevler’de kimse mağdur olmayacak!

Bölgede ihalenin ardından yıkımın tamamlandığını ifade eden Battal İlgezdi, Emekevler’deki hiç kimseyi mağdur olmayacağını söylüyor. İlgezdi: “İhalesini yaptık. Yerinde olmak kaydıyla 114 metrekare daireleri veriyoruz. 18 ayda teslim. Ödeme planları, ayda 80 TL. En fazla ödeyen 140 TL ödeyecek. Hiç kimseyi de mağdur etmeyeceğim. Ataşehir Emekevler’de kimse mağdur olmayacak!