Ataşehir gayrimenkul piyasası değerini artırıyor

Türkiye Değerleme Uzmanları Birliği Genel Sekreteri Doruk Karşı, Ataşehir gayrimenkul piyasasının Finans Merkezi ile değerini daha da artıracağını açıkladı

Ataşehir gayrimenkul piyasası değerini artırıyor

İstanbul Finans Merkezi gibi önemli bir yatırıma ev sahipliği yapan Ataşehir'de gayrimenkul pazarı değerlenmeyi sürdürüyor. Türkiye Değerleme Uzmanları Birliği-TDUB Genel Sekreteri Doruk Karşı, yapımı devam eden Finans Merkezi, Metropol İstanbul Konut, AVM ve ofis projesinin bölgenin çehresini değiştireceğini vurgulayarak, bölgede yaşanan değer artışının süreceği üzerinde durdu.

Finans Merkezi'nin önemi
Finans Merkezi'nin bölgenin ticari açıdan gelişimine önemli katkılar sunacağını belirten Karşı: "Uluslararası Finans Merkezi" ile değer kazanan Ataşehir'de ofis yatırımları büyük bir hızla artış gösterdi. A sınıfı ofis projeleriyle bölge kurumsal şirketlerin gözdesi haline gledi. İstanbul Finans Merkezi'ne komşu olan Ataşehir'de son yıllarda çok sayıda inşaat firması yatırım yapmaya başladı. Ataşehir'deki Barbaros Mahallesi ve Yenisahra'da önümüzdeki yıllarda ciddi gelişim gerçekleşecek. Ataşehir'e duyulan ilginin temel nedeni Uluslararası Finans Merkezi'nin bölgeye kattığı değer..." ifadelerini kullandı. 

Ataşehir gayrimenkul piyasası değerini artırıyor

Karşı, ticari yatırımların konut projelerini desteklediğini ve bundan dolayı bölgede konuta olan talebin uzun bir süre canlı kalacağını da vurgulayarak, henüz tamamlanmamış olmasına rağmen, bu yatırımın bölgenin değerlenmesine de önemli katkılar sunacağını sözlerine ekledi. 

Harem otogarı Ataşehir'e mi taşınacak?
110 dönümlük arazi üzerinde kurulması planlanan Atapark projesinin de ihale aşamasına geldiğini vurgulayan Karşı, gündeme gelen Harem otogarının bölgeye taşınması fikrinin de tartışmalara neden oluduğunu söyledi. Bölgedeki trafik yoğunluğunun daha da artmasına neden olacak proje için alternatif bölge fikirlerinin de değerlendirilmekte olduğunu söyleyen Karşı yeni konut stok arzının da özellikle Batı Ataşehir bölgesinde yoğunlaştığının altını çizdi