Ataşehir’in yeni trendi dönüşümle geldi

6 ayda yüzde 55’i satılan Trendist Ataşehir projesinde, yüzde 5 peşinat avantajı sunan kampanya başlatıldı. Kampanya kapsamında metrekaresine bağlı olarak, 15 bin TL ile 48 bin TL arasında değişen peşinat fiyatlarıyla Trendist Ataşehir’den daire sahibi olunabilecek

Ataşehir’in yeni trendi dönüşümle geldi

24 Nisan 2014 / Posta Gazetesi

K Yapı ve Solid İnşaat tarafından inşa edilen Trendist Ataşehir projesi tüketicilerin yoğun ilgisiyle karşılaştı. 6 ayda konutların yüzde 55’nin satıldığı projenin inşaatı da yüzde 30 seviyesinde tamamlandı. Mazhar Alanson’un oynadığı reklam filmi sayesinde hafta sonu 37 konut satan ortaklar Ataşehir'de hayata geçirecekleri yeni projeye odaklandı. K Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Mimar Murat Karaduman, "Özellikle Fikirtepe’den çok fazla proje teklifi alıyoruz. Ancak o bölgenin 10 seneye ihtiyacı var. Biz yine Ataşehir'de konut, rezidans, ofis ve otelden oluşan karma projemiz üzerine çalışıyoruz. 250 bin metrekare satılabilir alana sahip projemiz Trendist’ten daha büyük olacak. Yıl sonunda veya 2015 başında satışa çıkaracağız” dedi. Yüzde 17 prim yaptı Murat Karaduman, Trendist projesinde konutların kısa sürede yüzde 17 prim yaptığını, tamamlandığında da yüzde 45 oranını yakalayacağını söyledi. En çok 3+1 ve 4+1 daire tipinin ilgi gördüğünü söyleyen Karaduman, "Projeye yatırımdan daha çok oturum için talep geldi. Yıl sonuna kadar konutların yüzde 85’ini satmayı hedefliyoruz” dedi. Proje kapsamındaki 43 adet cadde dükkanı eylülde satışa sunacaklarını kaydeden Karaduman, “Dairelerden fazla dükkana ilgi var. Kiracılardan da talep alıyoruz. Fakat kira düşünmüyoruz” diye konuştu.

Atapark’a komşu proje

Projenin Ataşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilecek 110 dönümlük Ata Park’ı ile komşu olacağını söyleyen Karaduman, “Projenin yapımına da 2014 yılında başlanması planlanıyor. Bir sene içinde de tamamlanacak. Bizde park için bir şeyler yapalım istedik. Bir kısmını ücretsiz olarak yapalım. Ancak belediye kabul etmedi" dedi.

İki farklı ödeme planı

Trendist Ataşehir’de iki alternatifli ödeme planı başlatıldı. Yüzde 5 peşinat avantajı sunan kampanya süresince peşinatın geri kalan kısmı yani yüzde 20’si bir yıl ertelenebilecek. Kampanya kapsamında metrekaresine bağlı olarak, 15 bin TL ile 48 bin TL arasında değişen peşinat fiyatlarıyla Trendist Ataşehir’den daire sahibi olunabilecek. Trendist Ataşehir tarafından oluşturulan ikinci ödeme alternatifinde ise yüzde 50’si peşin olmak üzere dairenin geri kalan yüzde 50’si vade farksız taksitlendirme imkanı ile proje tarafından finanse edilebilecek.