Atatürk Havalimanı dış hatlara lüks cip salonu

Türk Hava Yolları'nın Atatürk Havalimanı dış hatlar gidiş terminalindeki CIP salonu yenilenip genişletildikten sonra hizmete açıldı

Atatürk Havalimanı dış hatlara lüks cip salonu

11 Şubat 2014 / emlakwebtv
Türk Hava Yolları (THY)'nın Atatürk Havalimanı dış hatlar gidiş terminalinde hizmet veren CIP (Commercial Important Person) salonu genişletilip, yenilendi. CIP salonu açılışında konuşan THY Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Topçu, “Dünyanın gözü artık en büyük transit geçiş noktası olan İstanbul'da. THY, 2013 yılında 13 milyon transit yolcu taşıdı. Transit yolcu sayımız yüzde 50'nin üzerine çıktı. 2014 yılında bu rakamı 15 milyonun üzerine çıkarmayı hedefliyoruz. Transit yolcunun İstanbul' u tercih etmesinin sebebi buradan dünyanın her noktasına çok rahat şekilde geçilebilmesi. Atatürk Havalimanı bu bakımdan dünyanın örnek havalimanlarından biri haline geldi. Artan talebe paralel olarak dış hatlar CIP salonumuzu 2 bin 400 metre kare daha büyüterek 5 bin 900 metre kareye çıkardık" dedi.

“3. Havalimanı projesinin durdurulması inşaat çalışmalarına engel değil”
İstanbul 4. İdare Mahkemesi'nin, 3. Havalimanı projesiyle ilgili Çevresel Etki Değerlendirmesi (ÇED) olumlu raporunun yürütmesini durdurmasına ilişkin sorulan bir soruya "Ben bu sıkıntıların kısa sürede aşılacağına inanıyorum. Bu rapor zaten inşaat çalışmalarına engel değil. Türkiye'nin böyle büyük projelerinin ertelenmesi bence doğru değil. Buraya bir an önce ihtiyacımız olduğu için en hızlı şekilde yapılması gerekir. İnanıyorum ki hükümetimiz ve devletimiz bunun için gerekenleri yapacaktır. İstanbul jeopolitik, siyasi ve ekonomik açıdan çok önemli bir kavşak. Bu kavşağın hak ettiği potansiyeli henüz tamamlayamadık. Önümüzdeki yıllarda hem THY'nin hem yabancı havayolu şirketlerin hem de özel havayolu şirketlerimiz büyümesiyle İstanbul, dünyanın en büyük 'habı' haline gelecek “ dedi.

Dünyanın en iyi 10 özel yolcu salonu listesinde yer alan “Lounge İstanbul"un, modern ve gelenekseli harmanlayan tasarımı ile ilâve yeni bölümleri sonrası zirvenin en güçlü adayı olması öngörülüyor. Yapımı 2,5 ay gibi kısa bir sürede tamamlanan salona, mevcut 3 bin 500 m2'lik alana ilâve olarak 2 bin 400 m2'lik geniş bir alan kazandırıldı. Toplam bin 30 kişilik oturma kapasitesine sahip salon hem sakin vakit geçirmek hem de eğlenceli vakit geçirmek isteyenlere hitap ediyor. “Turkish Airlines Lounge Istanbul"un her bir bölümünde, farklı aktivite ve sosyal alanlar bulunuyor.