Atatürk Havalimanı'nda genişleme çalışması mı var?

TAV Havalimanları Holding'in CEO'su Sani Şener, THY'nin yeni CIP lounge'unun açılış töreninde Atatürk Havalimanı'nda genişleme projesi üzerinde çalıştıklarını söyledi

Atatürk Havalimanı'nda genişleme çalışması mı var?

11 Şubat 2014 / emlakwebtv
İstanbul Dördüncü İdare Mahkemesi, İstanbul yeni Havalimanı projesi için Çevre Bakanlığı'nın Çevresel Etki Değerlendirmesi (ÇED) Olumlu Raporu'nun yürütmesini durdurma kara verdi. ihalesi geçen yıl Mayıs ayında gerçekleştirilen 3. Havalimanına ilişkin dört etaplı projede, birinci etabın 2016 yılında, tamamının ise 2018 yılında faaliyete geçmesini hedeflerken, TAV'ın İstanbul'un en büyük havalimanı olan Atatürk'te 2021 yılına kadar işletme hakkı bulunuyor.

Şener: “Atatürk Havalimanı'nda genişleme projesi üzerinde çalışıyoruz”
Atatürk Havalimanı'nın işletme hakkını elinde bulunduran TAV Havalimanları Holding'in CEO'su Sani Şener, THY'nin yeni CIP lounge'unun açılış töreninde gazetecilerin sorularını yanıtlarken yapımı henüz başlamayan üçüncü havalimanında gecikme olasılığına karşın, Atatürk Havalimanı'nda genişleme projesi üzerinde çalıştıklarını söyledi. Şener ayrıca, TAV Havalimanları Holding'in Pakistan Lahor Havalimanı'nın işletim hakkı için STFA ile birlikte ilgilendiğini de açıkladı.