Atatürk Öğrenci Yurdu İstanbul ne zaman bitecek?

2011 yılında yıkılan Atatürk Öğrenci Yurdu’nda inşaat çalışmaları sürüyor. Peki Atatürk Öğrenci Yurdu İstanbul ne zaman bitecek?

Atatürk Öğrenci Yurdu İstanbul ne zaman bitecek?

2011 Eylül ayında yıkılan İstanbul’daki Atatürk Öğrenci Yurdu’nda yapım çalışmaları devam ediyor. Yenilenmek amacıyla yıkılan yurdun inşaatı, İstanbul Valiliği İstanbul Proje Koordinasyon Birimi tarafından yapılıyor. Peki Atatürk Öğrenci Yurdu İstanbul ne zaman bitecek?

Bu yılın Eylül ayında tamamlanarak, açılması planlanan yurt, toplamda 5 bloktan meydana geliyor. İstanbul’un Cevizlibağ bölgesinde yükselen Atatürk Öğrenci Yurdu’nda kız öğrencilere hizmet verecek ve toplam kapasitesi ise 3 bin 500 kişi olacak.

Atatürk Öğrenci Yurdu İstanbul ne zaman bitecek?

Yurtta neler var?

74 milyon liraya mal olacak Atatürk Öğrenci Yurdu İstanbul’da; yürüyüş alanları, amfi, havuzlu meydan, televizyon ve odalara kartlı sistemle giriş gibi olanaklar sunulacak. Yatakhane, kütüphane, çamaşırhane ve teshin merkezinden oluşan yurtta hem tek hem de 3 kişilik odalar yer alacak. Her katta ortak çalışma ve TV izleme dinlenme salonlarının da yer bulunacağı Atatürk Öğrenci Yurdu İstanbul’un toplam inşaat alanı ise 110 bin metrekare.