ATO Başkanından Başbakan Yıldırım'a: Saraçoğlu Projesi'ne talibiz

Başbakan Binali Yıldırım'a Ankara'nın sorunları hakkında değerlendirmelerde bulunan Ankara Ticaret Odası Başkanı Bezci: "Saraçoğlu Projesi'ne ATO olarak talibiz..." mesajı verdi

ATO Başkanından Başbakan Yıldırım'a: Saraçoğlu Projesi'ne talibiz

Ankara'nın sorunları hakkında Başbakan Binali Yıldırım'a değerlendirmelerde bulunan Ankara Ticaret Odası Başkanı Mehmet Mehmet Bezci, başkentin dönüşüm atağında önemli bir yere sahip Saraçoğlu Mahallesi'nin dönüşümüne talip olduklarını söyledi. 

Kızılay'a cazibesini Saraçoğlu geri kazandıracak
Kızılay'ın eski cazibesini yitirdiğini ve yeniden canlanması için tarihi Saraçoğlu Mahallesi'ndeki evlerin yeniden restore edilerek sergi salonu, müze, kütüphane, kafe ya da restoran gibi sosyal mekanlara dönüşmesi gerektiğini vurgulayan Bezci: "Bu projeyle Kızılay yeniden merkez hale getirilebilir. Saraçoğlu Projesi’ne ATO olarak biz talibiz” dedi.

Ankara kültürel turizm programına dahil edilmeli
Bezci, dünyadaki marka şehirlerin müzelerden önemli gelirler elde ettiğini hatırlatarak 52 müzesi, tarihi ve kültürel kapasitesiyle önemli potansiyele sahip olan Ankara’nın kültürel turizm programlarına dâhil edilmesi önerisinde bulundu. Yapım çalışmalarının devam ettiği kent hastanelerinin de tamamlanmasıyla birlikte Ankara'nın sağlık turizmi merkezi haline geleceğini de söyleyen Bezci:

"Ankara'ya doğrudan uçuşların artması gerekiyor. Bu hususta da ATO sponsorluk desteği sunabilir..." ifadelerini kullandı.