ATO'dan MIPIM'e destek kararı

Ankara Ticaret Odası, dünyanın en büyük gayrimenkul fuarı MIPIM'de Ankara'nın tanıtılması için harekete geçti

ATO'dan MIPIM'e destek kararı

Ankara Ticaret Odası, başkent Ankara'yı dünyanını en büyük gayrimenkul buluşmalarından biri olan MIPIM'de tanıtmaya hazırlanıyor. Oda, MIPIM fuarı'na katılacak firmalara destek verme kararı aldı. 

ATO'dan 'katılımcalara' destek
ATO tarafından yapılan yazılı açıklamada Fransa'nın Cannes şehrinde gerçekleşitirilecek olan gayrimenkul fuarı MIPIM'e katılacak olan Ankara firmalarının, katılım harcamalarının yarısını karşılama kararının alındığı bildirildi.  Buna göre; 10-13 Mart 2015'te düzenlenecek olan MIPIM fuarına projeleriyle katılmak isteyen kişi ve kuruluşlar, 9 Ocak 2015 Cuma günü mesai bitimine kadar ATO Dış İlişkiler ve Dış Ticaret Müdürlüğü'ne başvuruda bulunabilecek.

Ankara'nın projeleri MIPIM'de sergilenecek
MIPIM'de stant kiralayan ATO, standında Başkent Ankara'nın, uluslararası yatırımcıların ilgisini çekecek kamu ve özel sektör eliyle yürütülen projelerin tanıtımını sağlayabilecek. ATO, MIPIM'de yer almak isteyenlere vereceği destekle, Ankara'nın tanınırlığına ve bilinirliğine katkı sağlayacak.

MIPIM'e 90 ülke katılacak
ATO'nun fuar desteğinin, firmaların projelerinin ve Ankara'nın tanıtımı için bir şans olduğunu kaydeden ATO Yönetim Kurulu Başkanı Salih Bezci, "Hedefimiz, marka değerini yükseltmek için çaba harcadığımız Başkent Ankara'nın MIPIM'de bir yıldız gibi parlamasıdır" dedi.

Bezci, yaklaşık 90 ülkeden gayrimenkul yatırımcıları, portföy yöneticileri, işletmeciler, finans kurumu temsilcileri, mimarlar, mühendisler, peyzaj mimarları, şehir planlamacıları ve belediyelerin buluştuğu MIPIM Fuarı'nı dört günde yaklaşık 23 bin kişinin ziyaret ettiğini söyledi. ATO'nun vereceği destekle gayrimenkul projelerinin MIPIM gibi yatırımcı çekecek bir etkinlikte yer almasınının önemine dikkat çeken Bezci:

"Dünyanın marka haline gelmiş şehirleri bile MIPIM'de stant açarak tanıtımlarına katkı sağlıyorlar. Biz de ATO olarak bir stant kiraladık ve Ankaralı kişi ve kuruluşların projelerinin de tanıtımı için katkı sağlama kararı aldık. Dünyanın 90 ülkesinden 20 bin insanı bir arada bulup tanıtım yapmak bir fırsattır diye düşünerek Ankaralı firmalarımızın da fuara katılımı için katkıda bulunma kararı aldık." şeklinde konuştu.