Atrax 2013 kapılarını açtı

Türkiye’nin ilk ve tek Uluslararası Eğlence, Aktivite, Park Endüstrisi ve Hizmetleri Fuarı ATRAX 2013, kapılarını açtı

Atrax 2013 kapılarını açtı

06 Aralık 2013 / emlakwebtv
Dünyanın önde gelen eğlence tesisi yatırımcılarını, oyun ve ekipman üreticilerini, turistik işletme sahiplerini, belediye yöneticilerini ve mimarları buluşturan ATRAX 2013, İstanbul Fuar Merkezi 9. ve 10. Hall’de belediye parklarından otel eğlence alanlarına, tema parklardan AVM eğlence alanlarına kadar eğlence sektörünün tüm alanlarını bir araya getiriyor. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek de tüm stantları tek tek gezerek ürünler hakkında detaylı bilgi aldı. Tüm gününü fuarda geçiren Gökçek, firma sahipleri ve fuar ürünleri ile renkli görüntüler oluşturdu.

Atrax 2013’te ilk kez görücüye çıkan 360 derece çok boyutlu sinema salonu ve uzay simülasyon aracının yanı sıra Formula 1 araçlarında yarışıyormuş hissi yaratan simülasyonlardan go-karta, lunapark oyuncaklarından su parkı ekipmanlarına kadar bir çok ürün sergilenmeye başladı.

Türkiye, adrenalin sektörünün yükselen değeri
Tureks Fuarcılık Genel Müdürü Nergis Aslan; “Dünyanın her yerinde yerleşmiş ve sürekli geliştirilen eğlence sektörü, Türkiye’de son 10 yılda adım adım yükselişe geçti. Kamusal alanlardaki çocuk parkları, spor ve aktivite alanlarında yapılan yenilikleri, AVM ve otellerdeki eğlence tesisi yatırımları ve dünya standartlarında kalitelerle imza atılan yeni tema parkları ile Türkiye, yatırımcının da gözdesi haline geldi. Dünyadaki eğlence trendlerine bakıldığında, Türkiye eğlence sektöründe açığı hızla kapatıyor ancak yeni ürün geliştirmeleri ve hizmet anlayışını yakalayabilmek için uluslararası arenadan yeni işbirliklerine ihtiyaç duyulduğu görülüyor. Tam bu noktada açığı kapatmak üzere, ticaretin odağı İstanbul’da Atrax 2013 ile Türkiye’nin gelişmeye açık eğlence sektörünü uzmanlaşmış yabancı yatırımcı ile buluşturuyoruz.” dedi.