Avi Alkaş Emlakwebtv’ye konuştu

Vadistanbul Bulvar projesindeki AVM’nin işletmesini üstlenen Jones Lang LaSalle Yönetim Kurulu Başkanı Avi Alkaş, AVM’de 70 bin metrekare kiralanabilir alanın bulunduğunu söyledi

21 Şubat 2014 / Emlakwebtv  Haber: Elif Akın - Kamera: Ali Budak
Artaş Grubu, Aydınlı Grup ve Keleşoğlu İnşaat’ın yeni projesi Vadistanbul Bulvar’da yer alan alışveriş merkezinin (AVM) işletmesini üstlenen Jones Lang LaSalle Yönetim Kurulu Başkanı Avi Alkaş, projeyi Emlakwebtv’ye anlattı.

Açık hava alanları ve cadde görüntüsüyle kurgulanan AVM’nin bu özellikleriyle dördüncü nesil AVM’lere örnek olacağını söyleyen Alkaş, projede 70 bin metrekare kiralanabilir mağaza alanı ve otoparkın yer alacağını belirtti.

Ofislerin metrekare fiyatları 40 dolara kadar çıkıyor
Vadistanbul Bulvar etabında bulunan ofislerin kiralama işlemlerinin de Jones Lang LaSalle’in üstleneceğini ifade eden Alkaş, fiyatların Büyükdere-Maslak, Levent- Büyükdere hattıyla uyumlu olacağını söyledi. Alkaş, ofislerin 25 ila 40 dolar arasında değişen metrekare fiyatlarıyla kiralanacağını söyledi.

“Arz – talep dengesi fiyatı belirler”
Kurdaki dalgalanmalardan dolayı ofis kiralarının düşmesi ya da TL cinsinden yeniden fiyatlanmasının pek mümkün olmadığını belirten Avi Alkaş, şöyle konuştu: “Sektör, bu konudaki dengesini hep buldu, bulmaya da devam ediyor. Eğer kiralar TL olsaydı ve enflasyona göre bir artış yapılsaydı fiyatlar dövizli kiralardan çok daha yükseğe çıkacaktı. Bunu Alışveriş Merkezi Yatırımcıları Derneği’nde (AYD)  yaptığımız bir araştırmada da ortaya koyduk.  Bu konuda arz - talep dengeyi belirliyor. Fiyatlar ona göre oluşuyor.”