Avrasya Tüneli ile değeri artan semtler

Kazlıçeşme ve Göztepe arasındaki mesafeyi 100 dakikadan 15 dakikaya indirecek olan Avrasya Tüneli 20 Aralık'ta açılıyor. İşte Avrasya Tüneli ile değeri artan semtler...

Avrasya Tüneli ile değeri artan semtler

Kazlıçeşme ve Göztepe arasındaki mesafeyi 100 dakikadan 15 dakikaya indirecek olan Avrasya Tüneli 20 Aralık'ta açılıyor. İşte Avrasya Tüneli ile değeri artan semtler...

Asya ve Avrupa yakasını deniz tabanının altında karayolu tüneli ile bağlayacak olan Avrasya Tüneli çalışmalarında sona yaklaşıkdı. 20 Aralık'ta açılacak olan tünelle birlikte trafik yükü hafiflerken, konut kira ve satış fiyatları artacak. Avrasya Tüneli açılışı 20 Aralık'ta yapılacak.  

Konut fiyatları artmaya devam edecek

Şimdiden artış gösteren fiyatlara göre Tünel çevresinde kira fiyatları son bir yılda yüzde 25, satış fiyatları ise yüzde 41 arttı. Avrasya Tüneli'nin konut fiyatlarına etkisi en çok Üsküdar'a bağlı Acıbadem, Koşuyolu ve Ünalan'da, Kadıköy'de ise Hasanpaşa ve Merdivenköy mahallelerinde görüldü. Avrupa Yakası'nda ise Cankurtaran, Yenikapı ve Yedikule ile Zeytinburnu'nda görüldü. Avrasya Tüneli'nin açılması ile birlikte fiyatların daha da artması bekleniyor. 

Avrasya Tüneli projesi 

Avrasya Tüneli projesinde ilk 3 yılda tünelden ortalama 90 bin aracın geçmesi bekleniyor. 3 yıl sonra öngörülen rakam ise 130 bin olarak veriliyor. Göztepe ve Kazlıçeşme arasında hizmet verecek olan tünelden otomobiller ve minibüsler geçiş yapacak. Avrasya Tüneli fiyatları ise açılış yılında tek yönde otomobiller için 4 dolar+KDV, minibüsler için ise 6 dolar+KDV olarak belirlendi. Tünelden geçişlerde her iki yönde de ödeme yapılacak.