Avrasya Tüneli ne zaman açılacak?

26 Şubat 2011 tarihinde temeli atılan Avrasya Tüneli ne zaman açılacak? İşte yanıtı...

Avrasya Tüneli ne zaman açılacak?

26 Şubat 2011 tarihinde temeli atılan Avrasya Tüneli ne zaman açılacak? İşte yanıtı...

Son günlerde sıkça sorulan Avrasya Tüneli ne zaman açılacak sorusunu haberimizde yanıtlıyoruz. 26 Şubat 2011 tarihinde temeli atılan Avrasya Tüneli projesi, Asya ve Avrupa Yakalarını, deniz tabanının altından geçen bir karayolu tüneli ile birbirine bağlayacak. 

Avrasya Tüneli ne zaman açılacak?

Trafiğin en yoğun olduğu Kazlıçeşme - Göztepe arasında hizmet verecek olan Avrasya Tüneli, toplam 14,6 kilometrelik bir güzergahı kapsıyor. Cankurtaran Sahili ile Haydarpaşa arasında inşa edilen Avrasya Tüneli'nin tamamlanmasıyla Kazlıçeşme - Göztepe arasında 100 dakika süren seyahat süresi 15 dakikaya kadar inecek. Peki, Avrasya Tüneli ne zaman açılacak? 

3 ana bölümden oluşacak olan Avrasya Tüneli'ni günde ortalama 100 bin araç kullanacak. Projenin Asya yakasında yer alan kısmının tamamlanması için D-100 karayolunun Göztepe'ye kadar olan kısmında yol ve kavşak düzenlemeleri yapıldı. Projede yol güzergahı 6 şeritten 8 şeride çıkarılacak. 

Avrasya Tüneli ne zaman açılacak?

Avrasya Tüneli ne zaman açılacak? 

Avrasya Tüneli ne zaman açılacağı merak konusu. İnternet, telefon bağlantısı ve her türlü elektro mekanik sistemin bulunacağı, geçerken telefonla iletişimin kesilmeyeceği Avrasya Tüneli açılışı 20 Aralık 2016 tarihinde yapılacak. 

Yapı Merkezi ve Kore Şirketi SK Konsorsiyumu tarafından hayata geçirilen Avrasya Tüneli, yaklaşık 1 milyar 245 milyon dolar yatırım değerine sahip. Aralık ayında açılacak olan Avrasya Tüneli trafiği otomobil ve minibüsler ile sınırlandırılacak. Tünelde, ağır vasıta, motorsiklet ve yaya geçişi olmayacak.