Avrupa Çelik Yapı Tasarım ödülleri dağıtıldı

Dünya çelik sektörünün önde gelen isimlerini buluşturan 8. Çelik Köprüler Sempozyumu kapsamında düzenlenen Avrupa Çelik Yapı Tasarım Ödülleri sahiplerini buldu. Türkiye'den Kayalar Kimya, ödüle layık görüldü.

Avrupa Çelik Yapı Tasarım ödülleri dağıtıldı

Dünya çelik sektörünün önde gelen isimlerini İstanbul'da buluşturan 8. Çelik Köprüler Sempozyumu kapsamında düzenlenen Avrupa Çelik Yapı Tasarım Ödülleri sahiplerini buldu. Avusturya, Almanya, İtalya, Hollanda, Danimarka, Macaristan, Lüksemburgu, İsveç, Norveç ve Türkiye'nin de aralarında bulunduğu ülkelere "Awards of Merit" ödölü üverildi. Awards of Excellence ödülü ise Çek Cumhuriyeti'nden Troje Köprüsü, Paris'ten Frans Kültür Merkezi ve Portekiz-Brezilya Amazonia Stadyumu'na verildi.

Türkiye'den Kayalar Kimya'ya ödül
İstanbul Wyndham Grand Kalamış Otel'de düzenlenen törende Avrupa'nın önde gelen ülkelerinin yanı sıra Türkiye'den de Kayalar Kimya Awards of Merit Ödülü'nü kazandı. Kayalar Kimya'ya ödül, Kayalar Kimya Yönetim ve Ar-Ge Merkezi Binası vesilesiyle verildi. 

Avrupa Çelik Yapı Tasarım ödülleri dağıtıldı

Önemli bir ödül
ECCS'nin en önemli etkinliklerinden biri olaran Avrupa Çelik Yapı Tasarım Ödülleri Töreni(European Steel Design Awards Ceremony)'ne katılan her proje, mimar, mühendis, malz sahibi ve çelik imalatçısı şeklinde dört farklı kategoride ödül kazandı. Ödül töreninde Paris'ten Fransa Kültür Merkezi, Brezilya'dan Amazonia Stadyumu ve Çek Cumhuriyeti'nden Troja Köprüsü'ne ise Awards of Excellence ödülü verildi. 

Avrupa Çelik Yapı Tasarımı Ödülleri'nin devamı niteliği taşıyan etkinlikte ise Türkiye dahi beş farklı ülkeden gelen öğrencilere ve projelere başarı ödülleri verildi.