Avrupa Konutları Kale’de 599 konuta 5 bin 200 talep

Artaş Grubu’nun yeni projesi Avrupa Konutları Kale’de resmi satışlar başladı. 599 konuttan oluşan projede bugüne kadar 5 bin 200’lik talep alındı

Avrupa Konutları Kale’de 599 konuta 5 bin 200 talep

Artaş Grubu’nun merakla beklenen projesi Avrupa Konutları Kale lanse edildi. Topkapı’da, E5 Otoyolu’nun bitişiğinde konumlandırılan Avrupa Konutları Kale, konut alıcıları tarafından uzun zamandır bekleniyordu. Kale Endüstri Holding’in Topkapı’daki en değerli arsası üzerinde, Artaş Grubu imzasıyla yükselen, Avrupa Konutları Kale 650 milyon TL’lik yatırımla hayata geçiriliyor. Toplamda 599 konut, 30 dükkan ve 52 ofisten oluşan Avrupa Konutları Kale’de 1+1, 2+1, 3+1 ve 4+1 seçenekleri yer alıyor. İnşa çalışmalarının başladığı projede teslimler ise Temmuz 2016’da yapılacak.

‘1 haftada tamamını satarız’

Avrupa Konutları Kale projesine gelen talepten memnun olduklarını belirten Artaş Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Çetinsaya, “Avrupa Konutları Kale projemizi merakla bekleyen bir kitle vardı. 599 daireden oluşan projemizin ön talep döneminde 5.200 talep topladık. Gelen talepten ve projeye yapılan yorumlardan memnunuz. 1 hafta içinde projenin tamamını satarız” diye konuştu. Lansman dönemine özel olarak metrekare satış fiyatlarının ortalama 7 bin TL olarak belirlediklerini söyleyen Çetinsaya, Projemizde inşa çalışmalarımıza başladık. Şuan 18 ay olan teslim tarihimizi 16 aya çekmek için de olabildiğince hızlı ilerliyoruz” dedi.

Kale Endüstri Holding Yönetim Kurulu Başkanı Sedat Özgür ise şöyle konuştu, “Kale Endüstri Holding olarak bir çok noktada arsa yatırımlarımız bulunuyor. Gayrimenkul sektörüne de bu alanın en iyisiyle ve profesyonel bir isimle girmek istedik. Bu noktada Artaş Grubu’yla yola çıktık. Avrupa Konutları markasının gücüne, Artaş Grubu’nun kalitesine inanıyoruz. Avrupa Konutları Kale projesiyle de şimdiden çok güzel tepkiler almaya başladık. Gayrimenkul sektöründeki yatırımlarımıza devam etmeyi hedefliyoruz. Yeni projelerimizde de bu sektörün profesyoneli olarak Artaş Grubu ile çalışmayı planlıyoruz.”

KUTU: Kar marjımız yüzde 10-15

Süleynmam Çetinsaya, Artaş adıyla 1977’den bu yana inşaat sektöründe faaliyet gösterdiklerini, ve tek bildiği işin bu olduğunu belirterek, “Kirada oturan insanımızın ev sahibi olması çalışıyoruz. Bizim kar marjımız yüzde 10-15’i geçmiyor, geçmeyecek. En çok pri yapan projeleri üretiyoruz. Müşterimize kazandırıyoruz. 

Kale gibi 400 bin metrekare arsa stoku

Sadık Özgür, ellerindeki geniş arsa stoku bulunduğunu ve gayrimenkul sektöründe işbirlikleri yatırımlara devam edeceklerini belirterek, “Güngören, Yenibosna, Güzelce ve Avcılar’da 10 bin ila 40 bin metrekare büyüklüklerde arsalarımız var. Toplam İstanbul’daki arsa stoğumuz 400 bin metrekare. Artaş ile birlikte projeler geliştirmeye devam edeceğiz” dedi.

Proje Bilgisi: Avrupa Konutları