Avrupa Minepor’la BAU Fuarı’nda tanıştı

AKG Gazbeton, 2013 yılında piyasaya sunduğu Minepor ile Avrupa pazarına girmeye hazırlanıyor.

Avrupa Minepor’la BAU Fuarı’nda tanıştı

AKG Gazbeton, 2013 yılında piyasaya sunduğu ve aynı yıl sektör profesyonelleri tarafından "Yılın Isı Yalıtım Ürünü" seçilen Minepor ile Avrupa pazarına girmeye hazırlanıyor.

AKG BAU Fuarı'nda
Avrupa'nın en büyük yapı fuarı BAU Fuarı'nda Minepor tanıtımını yapan ve gördükleri ilgiden son derece memnun olan AKG Gazbeton ekibi adına Genel Müdür Ali Şükrü Kahyaoğlu, "2015 yılında başta Avrupa ülkeleri olmak üzere Minepor ihracatında yoğun bir yıl geçireceğimizi söyleyebilirim. Türk firması olarak yenilikçi Ar-Ge yapımızla piyasaya sunduğumuz Minepor bizi ayrıca onurlandırıyor. Fuarda gördüğümüz ilgi bizi bir hayli memnun etti" dedi.

Türkiye'de otopark, kolon, kiriş, tavan, çatı yalıtımında özellikle tercih edilen Minepor, ulusal teknik onayı ile 2014 yılında da en çok tercih edilen ısı yalıtım malzemeleri arasında yer aldı. AKG Gazbeton'un, Avrupa'daki güçlü dağıtım ağı sayesinde Minepor da 2015 yılında AKG Gazbeton ürün yelpazesiyle birlikte Avrupa'daki projelerde yer almaya başlayacak.

Minepor, 0,048 ısı iletkenlik değeri ile her tür binada ısı yalıtımını sağlamak için en ideal çözümlerden biri olarak sunuluyor. İçeriğindeki bor maddesi ise Minepor'u muadillerinden daha sağlam hale getiriyor. Minepor'u, diğer yalıtım malzemelerinden ayıran bir başka özelliği ise A1 sınıfı hiç yanmaz ürün olması. Tüm bu özellikleri ile Avrupalı profesyonellerin beklentilerini karşılayan Minepor ile ısı yalıtımında bütünsel çözüm elde ediliyor.

Avrupa'da kullanılması geleneksel hale gelmiş ısı yalıtım ürünlerine karşılık yeni bir seçenek olarak tüketici ile buluşan Minepor için AKG Gazbeton "you have a choice" diyerek BAU Fuar standında konuklarını ağırladı.