Avrupa Yapısal Çelik Birliği 60 yaşında

17 Ekim 1955 yılında Zürih'te temelleri atılan Avrupa Yapısal Çelik Birliği, kuruluşunun 60. yılını İstanbul'da yapılan etkinliklerle kutladı

Avrupa Yapısal Çelik Birliği 60 yaşında

Türk Yapısal Çelik Derneği'nin üyesi olduğu Avrupa Yapısal Çelik Birliği(ECCS), kuruluşunun 60. yılını İstanbul'da kutladı. ECCS'nin temelleri, 17 Ekim 1955 tarihinde temelleri Zürih'te atılmıştı.

ECCS 60. yılını İstanbul'da kutladı
Avrupa Çelik Yapı Tasarımı Ödül Töreni ve sonrasında gerçekleştirilen Gala yemeği ile kuruluşunu kutlayan ECCS'de ayrıca Başkan Prof. Dr. Nesrin Yardımcı, başkanlık madalyonunu İsveç Çelik Yapılar derneği Direktörü J. Löw'e devretti. Gecede, ECCS Tanıtım İcra Kurulu Başkanı H. Yener Güreş'in PMB Başkanlık görevi de 3 sene daha uzatıldı. 

Avrupa Yapısal Çelik Birliği 60 yaşında

Katkı sağlayanlara ödül
Gecede, senelik toplantılarda Avrupa Yapısal Çelik Birliği'nin gelişimi için çalışmalarda bulunan ve katkı sağlayan kişilere de ödüller dağıtıldı. Avrupa Yapısal Çelik Birliği'nde en üst seviyede onurlandırma ödülü olan Gümüş Madalya dereceğsi ECCS Silver Medal, ikinci kez başkanlık görevini yitirmiş olan Prof. Dr: Nesrin Yardımcı'ya takdim edildi. Yardımcı, ECCS'nin 2001 yılından bu yana ilk kadın yönetim kurulu üyesi ve ilk kadın başkanı olarak görev yapmıştı. 

Etkinlikte ayrıca, Hollanda'dan Prof. Frans Bijaard'a da Charles Massonet Plakeeti takdim edilirken, Yönetim Kurulu'nun bir önceki dönem başkanı Volkmar Bergman ile ECCS Genel Sekreteri R. Salkın'a da 60. yıldönümü Teşekkür Plaketi sunuldu.