Avrupalı yatırımcıya İstanbul'a güvenin çağrısı

Almanya'nın önde gelen finansal iletişim şirketlerinden biri olan Maleki Group girişimiyle düzenlenen Türk-Alman Yatırım Zirvesi'nde, Avrupalı yatırımcıya "İstanbul'a yatırım yapan kazanır" çağrısı yapıldı

Avrupalı yatırımcıya İstanbul'a güvenin çağrısı

Maleki Group tarafından düzenlenen Türk-Alman Yatırım Zirvesi'nden uluslararası yatırımcıya "İstanbul'a yatırım yapan kazanır!" çağrısı yapıldı. İstanbul'a iki yeni konut projesi kazandırmayı hedefleyen Cathay Group sponsorluğunda gerçekleştirilen organizasyonda İstanbul'a yatırımın ayrıntıları masaya yatırıldı. 

Kentsel dönüşüm devlet politikası oldu
Organizasyonda Türkiye konut sektörü ve potansiyeli hakkında bir değerlendirme yapan Cathay Group Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mehmet Yılmaz, İstanbul'da geçen yıl 1.3 milyon konut satıldığını hıtralatarak, kentsel dönüşümün artık bir hükümet değil devlet politikası haline geldiğini söyledi. İstanbul'un yatırımcılar için büyük bir fırsat sunduğunu belirten Yılmaz:

"Türkiye gayrimenkul sektöründe sürdürülebilir bir başarıya imza attı. Dünya metropolü İstanbul'daki değere inanan kazanır" dedi.

İnşaat sektörü istikrarlı bir büyüme içinde
Zirvede bir konuşma yapan TOKİ Başkan Yardımcısı Mehmet Özçelik de tüm dünyada 2000'li yıllardan itibaren yavaşlayan inşaat sektörünün Türkiye'nin aksine istikrarlı bir büyüme ivmesi yakaladığını belirtti. Özçelik, TOKİ'nin dev projeleri ve işbirlikleri hakkında da bilgi vererek:

"2015'te Türkiye'de inşaat harcamaları 50 milyar doları buldu. TOKİ'nin 2023 hedefi  1.2 milyon konut... Bu yıl 60 bin nitelikli ve kaliteli konut ihalesi yapılacak. 93 ülkeyle işbirliği yapan TOKİ  dev projeleri için yabancı ortaklarla çalışacak..." dedi. 

Firma Bilgisi: Cathay Group