Axis İstanbul yarın kapılarını açıyor

Eyüp'te, E-5 ile Vatan Caddesi'nin kesiştiği noktada hayata geçirilen Axis İstanbul Alışveriş Merkezi yarın kapılarını açıyor

Axis İstanbul yarın kapılarını açıyor

Eyüp'te, E-5 ile Vatan Caddesi'nin kesiştiği noktada hayata geçirilen Axis İstanbul Alışveriş Merkezi yarın kapılarını açıyor. 135 mağazası, kafe ve restoranları, terasları, bin 400 kişi oturma kapasiteli yeme-içme alanı, çocuklar için oyun ve eğlence alanı, 10 salonlu sineması ve fitness merkezi ile kapılarını açıyor. 

Axis Alışveriş Merkezi'nin birinci fazı 40 bin metrekare kiralanabilir alandan meydana geliyor. İkinci fazın açılması ile 60 bin metrekarelik kiralanabilir alan oluşacak. Alışveriş Merkezi'nde 2 bin kişiye istihdam sağlanacak. Yeni yapılan bağlantı yolu ile alışveriş merkezine tüm anayollardan ulaşım sağlanabilecek. Bin araç kapasiteli otopark da müşterilerin kullanımına sunulacak. 

Çok fonksiyonlu bir yaşam kompleksi olarak planlanan Axis İstanbul, Alışveriş Merkezi'ne ek olarak Ağustos ayında faaliyete geçecek olan A+ 195 ofis, yaklaşık bin 500 beyaz yakalıya ev sahipliği yapacak. 

Axis İstanbul yarın kapılarını açıyor

Bu büyük karma projenin yatırım ortakları, gayrimenkul, inşaat ve enerji sektörlerinde Türkiye’nin lider firmalarından olan Sur Yapı ile 100’den fazla ülkedeki ağıyla Türkiye’nin en büyük ihracatçıları ve sanayi gurupları arasında yer alan Hayat Holding. AVM ve ofislerin dahil olduğu projenin toplam yatırım hacmi, 550 milyon Dolar’a ulaşıyor. ECE Türkiye, Axis İstanbul’un konsept optimizasyonunu, kiralamasını ve uzun dönemli yönetimini üstlendi.

Axis İstanbul nerede? 

Axis İstanbul, Eyüp ilçesinde, Vatan Caddesi üzerindeki anıt mezarın karşısında yer alıyor. Proje, adını Aksaray-Havaalanı metrosu, Topkapı-Habibler tramvay hattı ve çevresindeki ana yollar ile bulvarların tam arasında oluşturduğu geçiş aksından alıyor. Bayrampaşa metro istasyonu ve Demirkapı tramvay durağının arasında konumlanmış olan Alışveriş Merkezi’ne, bu istasyonlardan direkt olarak girilebiliyor.

"Axis İstanbul yarın kapılarını açıyor" Başlıklı Haberin Galerisi

Axis İstanbul yarın kapılarını açıyor

Axis İstanbul yarın kapılarını açıyor

Axis İstanbul yarın kapılarını açıyor

Axis İstanbul yarın kapılarını açıyor

Firma Bilgisi: Sur Yapı-Hayat Holding
Proje Bilgisi: Axis Istanbul