Axis İstanbul'da açılış heyecanı

Sur Yapı ve Hayat Holding ortak girişimiyle hayata geçirilen Axis İstanbul Alışveriş Merkezi 18 Mayıs'ta açılıyor. Yatırım, Eyüp'te E-5 ile Vatan Caddesi'nin kesiştiği noktada yükselecek

Axis İstanbul'da açılış heyecanı

İstanbul Eyüp'de E-5 ile Vatan Caddesi'nin kesiştiği yerde hayata geçirilen Axis İstanbul Alışveriş Merkezi  yarın(18 Mayıs) açılıyor. Sur Yapı ve Hayat Holding ortaklığı ile inşa edilen yatırım bünyesinde 135 mağazası ve 1.400 kişilik oturma kapasitesiyle hizmet verecek. Axis İstanbul bünyesinde kafe, restoran, sinema ve fitness merkezi gibi birimler de ziyaretçilere açık olacak. 

Tarihi yarımadanın yanı başında: Axis İstanbul
Axis İstanbul projesinin tarihi yarımadanın yanı başında ve paha biçilmez bir lokasyonda hizmet vermeye başlayacağını söyleyen Sur Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Altan Elmas, merkezin birinci fazının yarın açılacağını vurguladı. Elmas, İstanbul'un bölgede sürgelen kentsel dönüşüme öncü bir proje niteliği taşıdığını da belirterek:

"Mükemmel ulaşım olanakları, modern mimarisi ve geniş marka yelpazesi sayesinde alışveriş merkezinin hedef kitlemiz tarafından hızlı bir şekilde kabul göreceğine ve bulunduğu bölgede ekonominin canlanmasına katkı sağlayacağına inancımız tam" dedi. 

Axis İstanbul'da açılış heyecanı

Kapsamlı kentsel dönüşüm semtinin çekim merkezi
Axis İstanbul'un kapsamlı bir kentsel dönüşüm faaliyetine ev sahipliği yapan Eyüp'ün yeni çekim merkezi olacağının altını çizen ECE Türkiye Genel Müdürü Yardımcısı Nuri Şapkacı da, İstanbul'un hızla gelişen bu bölgesinde büyük bir potansiyel gördüklerini söyledi. Yardımcı, söz konusu potansiyelin ve geniş çekim alanının göz önünde bulundurulduğu yatırımda, AVM'ler açısından önem taşıyan tüm unsurların düşünüldüğünü belirterek:

"Şehrin merkezinde, ziyaretçilerin ferah ve modern bir ortamda gündelik ihtiyaçlarını tek çatı altında yorulmadan, hızlı bir şekilde karşılayabilecekleri, fonksiyonel bir alışveriş ve buluşma noktası ortaya çıkardık. " ifadelerini kullandı. 

Axis İstanbul nerede?
Türkiye'nin en önemli giyim, yiyecek ve hizmet markalarının hizmet vereceği Axis İstanbul, Eyüp ilçesinde Vatan Caddesi üzerinde yer alan anıt mezarın hemen karşısında konumlanıyor. 

 

Firma Bilgisi: Sur Yapı - Hayat Holding
Proje Bilgisi: Axis Istanbul