Ayvalık Cunda Adası Köprüsü yapılıyor mu?

Ayvalık ile Cunda Adası arasına köprü geliyor. Peki 10 milyon liralık yatırımla hayata geçecek Ayvalık Cunda Adası Köprüsü ne zaman başlayacak?

Ayvalık Cunda Adası Köprüsü yapılıyor mu?

Ayvalık Cunda Adası arasına köprü inşa edilecek. 120 metre uzunluğunda olacak köprü için 3 farklı tasarım modeli oluşturulurken, bu seçim halkın onayına sunulacak. Bu kapsamda Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, internet sitesi üzerinden düzenlediği bir anketle, yeni yapılacak projeyi halka soracak. 10 milyon liralık yatırım değerine sahip projeyle Ayvalık iç körfezine temiz su akışı hedefleniyor.

Konu ile ilgili açıklama yapan Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, Ayvalık'ın içme suyu sorununu çözdüklerini, körfeze kanalizasyon deşarjını önleyip köprü vasıtası ile su sirkülasyonunu sağlayarak sürdürülebilir bir temizlik sağlayacaklarını söyledi. Uğur, şöyle devam etti: "Dalyan bölgesinde yapacağımız dip taraması ile Ayvalık Körfezi'nin bütünüyle temizlenerek kötü kokulardan arındırılmış, her noktasında yüzülebilir ve pırıl pırıl bir Ayvalık'a kavuşacak."