Azel Kule'de 'ses yalıtımı' avantajı

Konutkent'te yapımı devam eden Azel Kule, güçlü ses yalıtımı donanımıyla dikkat çekiyor

Azel Kule'de 'ses yalıtımı' avantajı

Konutkent'te yapımı devam eden Azel Kule, güçlü ses yalıtımı donanımıyla dikkat çekiyor. . Azel Gayrimenkul Mali ve Finans Danışmanı Nihat Aslantaş, normal konutlarda 15 santimetre olan kat aralığını, ses emici özelliği bulunan malzemeler de kullanarak 30 santimetreye çıkarttıklarını, ayrıca tüm odalarda ve ortak kullanım alanlarında asma tavan uygulaması yaparak ses yalıtımını pekiştirdiklerini anlattı.

Azel Kule'de katlar arası ses yalıtımı
Katlar arasındaki ses yalıtımının yanı sıra Azel Kule'nin mimari projesi hazırlanırken, komşu dairelerI ayıran ortak duvarları da minimum seviyede tutarak, gürültünün yan komşuyu rahatsız etmesinin önüne geçtiklerini anlatan Aslantaş: 'Azel Kule'de de ses yalıtımı olmazsa olmazlarımız arasındadır. Bu nedenle de maliyet artışına aldırış etmeden teknolojinin tüm imkanlarını kullandık. Kat aralarında ses emme özelliği olan 30 santimetrelik beton kullanıldı, ayrıca 15 santimetre civarında da asma tavan uygulamamız var. Yan daireler arasında da ortak duvarı minimum seviyede tutarak, ses yalıtımını sağladık ve gürültü geçişini engelledik.' şeklinde konuştu. 

Azel Kule

Azel Kule
100 metre yüksekliğinde 28 katlı kuleden oluşan karma bir proje olan Azel Kule'de 1+1, 1+1 loft, 2+1, 2+1 loft, 3+1, 4+1 ve 5+1 seçenekli 122 rezidans dairesi ile 23 dükkan yer alıyor.7/24 güvenlik, teknik servis, vale, oto yıkama, resepsiyon, telefon-faks, ulaşım, sanat etkinlikleri danışmanlığı, stil ve alışveriş danışmanlığı, restoran danışmanlığı hizmetleri sunulacak. Azel Kule'de anahtar teslimleri Ekim 2015'te yapılacak.