Azel Kule'ye büyük ilgi

Ankara’nın batı girişi Konutkent’te yapımına başlanan Azel Kule, Ocak-Mayıs döneminde yüzde 25’lik satış rakamına ulaştı

Azel Kule'ye büyük ilgi

29 Mayıs 2014/Emlakwebtv
Ankara’nın batı girişinde yükselen Azel kule, konut piyasasının en durgun olduğu Ocak-Mayıs döneminde yüzde 25’lik satış oranına ulaştı. Proje koordinatörü Hüseyin Toğay  Azel Kule’nin, Başkentlilerden yoğun ilgi gördüğünü  belirtti.

Örnek dairesi ve satış ofisi bile henüz tamamlanmamasına rağmen yüzde 25’lik satış rakamlarına ulaştıklarını kaydeden Toğay:"Gayrimenkul, her zaman Türk insanı için en cazip yatırım aracı olmuştur. Ancak, gayrimenkule yatırım yaparken maceralara atılmaktan ziyade güvenli bir liman ararlar. Özellikle kriz dönemlerinde şirketlerin güvenilirliği bir kat daha artar. Türkiye’nin farklı bölgelerinde yüzlerce konut inşa ederek sektörün önemli taşlarından biri olmayı başaran Azel Gayrimenkul, güçlü mali yapısıyla gayrimenkule yatırım yapacak Başkentliler için aradıkları güvenli liman olmuştur. Sektördeki durgunluğa rağmen Azel Kule’nin yüzde 25’lik satış başarısı göstermesi buradan kaynaklanıyor." dedi.

Toğay, Azel Kule’nin gördüğü yoğun ilginin sadece yapımcı şirketin güvenilir olmasıyla sınırlı olmadığını, kalitesi ve farklı mimarisi ile de dikkati çektiğini anlattı. Kule projesi olmasına karşın, 90 metrekareyi bulan terasların projeyi yakından gören Başkentlileri oldukça etkilediğini kaydeden Toğay, ‘’Çoğu kule de balkon bile olmadığı dikkate alındığında Azel Kule’nin farklılığı daha da ortaya çıkıyor.  Biz istiyoruz ki insanlar beton yığınlarının içinde sıkışıp kalmasın. Evinin balkonuna çıktığında veya bahçesine indiğinde yeni yaşam alanları bulsun” diye konuştu.

İki bodrum katı, zemin ve asma katın üzerine 100 metre yüksekliğinde 24 katlı kuleden oluşan karma bir proje olan Azel Kule’de  1+1, 1+1 loft, 2+1, 2+1 loft, 3+1, 4+1 ve 5+1 seçenekli 122 rezidans dairesi ile 23 dükkan yer alıyor.

Azel Kule’de 7/24 güvenlik, teknik servis, vale, oto yıkama, resepsiyon, telefon-faks, ulaşım, sanat etkinlikleri danışmanlığı, stil ve alışveriş danışmanlığı, restaurant danışmanlığı hizmetleri sunulacak.