Azerbaycan Gayrimenkul Fuarı 23-25 Kasım'da

Türkiye gayrimenkul sektörü, üçüncü kez Azerbaycan'da düzenlenecek RecExpo Uluslararası Gayrimenkul ve Yatırım Fuarı'na hazırlanıyor. Etkinlik 23-25 Kasım 2017 tarihleri arasında Bakü'de düzenlenecek

Azerbaycan Gayrimenkul Fuarı 23-25 Kasım'da

Türkiye gayrimenkul sektörünü, ülkeden en çok konut alımı yapan yabancı yatırımcı statüsü taşıyan Azerbaycan'ın büyük potansiyeliyle buluşturacak. azerbaycan RECEXPO 2017 fuarı için geri sayım başladı. Etkinlik 23-25 Kasım 2017 tarihleri arasında Bakü Expo Center'de düzenlenecek. Projeleri ile dev organizasyona katılmak isteyen firmalar için ön kayıt döneminin başladığı açıklandı. 

Azerilerin Türkiye'ye ilgisi

Özellikle son yıllarda yurt dışı yatırım eğiliminin yükseldiği Azerbaycan'da, alım tercihlerini ticari menfaatler belirliyor. Diğer taraftan eğitim amaçlı alımların payında da yükselme gözükürken, son 10-15 yıl içinde ülkenin yurt dışı yatırımlarının milyar dolarlar seviyesine çıktığı belirtiliyor. Azeri vatandaşların yurt dışı gayrimenkul yatırımlarına yakından bakıldığında, en büyük ilgiyi Türkiye’nin aldığı görülüyor.

Türkiye gayrimenkul sektörü 

Türkiye Gayrimenkul Sektörü, Azerbaycan Emlak Bakanlığı tarafından desteklenen azerbaycan Uluslararası Gayrimenkul ve Yatırım Fuarı'na üçüncü kez katılım için gün saymaya başladı. Sektör, 23 Kasım'da başlayacak etkinlikle birlikte projelerini, büyük yatırım potansiyeli taşıyan Azerbaycan sermayesi ile buluşturmaya hazırlanıyor. Azerbaycan Gayrimenkul sektörü için büyük bir önem taşıyan ve ikinci senesinde Meksika, Birleşik Arap Emirliği, İran, Portekiz, Mısır, İsrail, Fas, Kuveyt gibi 12 farklı ülkeden 91 yerel ve uluslararası firmayı ağırlayan RecExpo 5 bin 400'ün üzerinde konut tarafından ziyaret edilmişti. 

150'nin üzerinde proje sergilenmişti

Yalnızca Azerbaycan'ın değil, dünyanın en önemli ülkelerinden üst düzey devlet yetkilisinin de ziyarette bulunduğu fuarın geçen seneki ayağında, 150'nin üzerinde proje sergilenmiş ve çok önemli iş bağlantılarına imza atılmıştı. Geçen sene etkinliği ziyaret eden isimler arasında Azerbaycan Devlet Başkanı  İlham Aliyev ve Azerbaycan Devlet Başkan Yardımcılığı görevini yürüten Sayın Mehriban Aliyev de yer almıştı.  Azeri ve Türk medyasının yoğun ilgisiyle projeleri gezen Aliyev özellikle Emlak Konut standında uzun süre yer almış ve Türk firmalarının projelerine yoğun ilgi göstermişti. İlham Aliyev ayrıca  Ağaoğlu, Tahincioğlu Gayrimenkul ve Özak GYO ‘nun proje müdürleriyle sohbet ederek projeler hakkında detaylı bilgi edinmişti.