Babacan Yapı’dan 1400 konutluk proje

Babacan Yapı, Esenyurt ilçesinde 1400 konutluk bir projeye imza atıyor. Babacan Premium adı verilen projede ön talep toplanmaya başlandı

Babacan Yapı’dan 1400 konutluk proje

Babacan Yapı, yeni projesi Babacan Premium’da ön talep toplamaya başladı. Esenyurt ilçesinde 6 blok ve 2 etaptan oluşan projede rezidans, otel ,konut turunde 1400 konut yer alacak. Projede ayrıca kapalı AVM ve cadde dükkanları dahil toplam 115 ticari ünite de bulunacak. Babacan Premium’da metrekare fiyatları ön talep toplama döneminde 225 bin TL ile 650 bin lira arasında değişecek.

1+0’dan, 3+1’e düz ve loft dairelere kadar çeşitli seçenekler sunulan Babacan Premium projesinde 1+0 ve 1+1’ler mimarisi ve giriş çıkışı ayrı olan kulede yer alırken, 2+1 ve 3+1’ler diğer 3 blok olan aile rezidanslarında konumlandırılacak. Eylül ayında inşasına başlanan projenin 1. etabının 2018 yılı Haziran  ayında teslim edilmesi planlanırken, 2. etabının ise 2018 yılı Eylül ayında teslimi planlanıyor.

Dönüşüm kapsamında

Babacan Premium projelerinde de diğer projelerinde olduğu gibi huzurlu, güvenli bir yaşam alanı sunduklarını belirten Babacan Yapı Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Babacan, “ Sadece konut değil, yeni yaşamlar üretiyoruz’ diyerek çıktığımız yolda 40’tan fazla proje yaptık. Babacan Premium ile Beylikdüzü bölgesindeki proje sayımızı 6’ya çıkarıyoruz. 45 milyon dolar ödeyerek 2015 yılı başında satın aldığımız fabrika arazisinde kentsel dönüşüm kapsamında  Babacan Premium projemizi gerçekleştiriyoruz. Her projemizin kendine özgü bir çizgisi mevcut. Kısa dönemde prim avantajı ve yüksek yaşam kalitesi sunan yeni projemiz Babacan Premium, yeşil alan, AVM, hotel apartment ve konforlu yaşamı bir arada bulma imkanı veriyor” şeklinde konuştu.

Dubai yolcusu

Babacan Yapı, 8-10 Eylül tarihleri arasında Dubai’de yapılacak Cityscape Global 2015 Fuarı’na Türkiye’den katılacak firmalar arasında yer alıyor. Şirket, Premium projesini ilk kez burada görücüye çıkararak, yabancı yatırımcılara tanıtacak.