Bağlıca'ya yatırım yapan yüzde 100 kazanacak

Açılacak yeni ana yol ile hızla değerlenecek Bağlıca’nın, Başkent’in yeni cazibe merkezi olmaya aday olduğunu söyleyen Gayrimenkul Uzmanı Köksal Ünal: “Bölgede şimdi yatırım yapanların kısa sürede yüzde 100 kazanmaları mümkün” dedi

Bağlıca'ya yatırım yapan yüzde 100 kazanacak

Eskidji Gayrimenkul'ün Ankara Merkez Bölge Ortağı Koksal Ünal, Başkent’in ana gelişim aksının Batı yönündeki Eskişehir Yolu olduğunu, ancak yolun solu hızla yapılaşıp fiyatta zirve yaparken, Bağlıca başta yolun sağında kalan bölgelerin ise ulaşım imkânları yüzünden paralel bir gelişme ivmesi yakalayamadığına işaret etti.

Bağlıca cazibe merkezi olmaya aday
Bugüne kadar Eskişehir Yolu’nun iki yakası arasındaki gelişimin orantısız olduğuna dikkat çeken Ünal, “Bağlıca ile Çayyolu ve Yaşamkent’in şehir merkezine uzaklığı aynı. Tek fark yolun solunda değil de sağında yer alması. Ama yeni açılacak yollardan sonra bu durum değişecek, yolun karşı yakası ile makas daralacak. Bu bölgede şimdi yatırım yapanların kısa süre içinde yüzde 100 kazanmaları mümkün” dedi.

Başkent’in yıldızı parlayan yatırım merkezleri
Ünal, Bağlıca’nın, zaten son yıllarda sayıları hızla artan üniversiteler, dev sağlık tesisleri ve diğer büyük yatırımlarla hızlı gelişen bölgelerinden biri olduğuna da dikkat çekerek ODTÜ, Bilkent, Başkent, Hacettepe başta Bağlıca’ya 10 km’lik mesafedeki üniversite sayısının 10’a yaklaştığını vurguladı.  Ankara Üniversitesi’nin 2.000 dönüm alanda, bölgeyi küresel çapta bir sağlık üssü haline getirecek dev bir kompleks niteliğindeki Sağlıkta Mükemmeliyet Merkezi ve Teknopark kurduğunu ve MİT Müsteşarlığı’nın da 2018’de Bağlıca’daki yeni binasına taşınacağını belirten Ünal:

“Yeni açılacak ana yolla ulaşımın son derece rahat hale gelmesi ile bölge yatırımcının gözdesi haline gelecek. Hızla prim yapacak Bağlıca, Başkent’in yeni cazibe merkezi olmaya aday… Çünkü önümüzdeki süreçte Ankara’nın en hızlı gelişen bölgesi olacak, kısa sürede Çayyolu, Yaşamkent gibi yerleşimlerle eşdeğer hale gelecek. Yani Çayyolu’na rakip olacak. Bağlıca, bize göre Ankara’da şu an akılcı yatırımın adresidir. Şimdi yatırım yapan karlı çıkacaktır” diye konuştu.