Baharda hangi projeler avantajlı?

Mayıs ayının gelmesiyle birlikte inşaat şirketleri birbiri ardına kampanyalar düzenlemeye başladı. Kimi şirket kendi projesini seçen gayrimenkul alıcılarına indirim yaparken, kimisi ‘0’ faiz silahını çekiyor

Baharda hangi projeler avantajlı?

İnşaat şirketleri Mayıs ayı için düzenledikleri kampanyalarla konut alıcısına türlü avantajlar sunuyor. Örneğin Sur Yapı yeni projesini tercih edenlere lansmana özel indirim yaparken; DKY İnşaat ve Metropolist Yapı ortaklığı, projelerinden konut alanlar için aylık taksitleri 1772 liradan başlatıyor. İşte bahar fırsatlarından yararlanmak isteyenler için o projeler…

Avrupark Bahçekent

Emlak Konut GYO güvencesiyle Cihan İnşaat ve Konut Yapı ortaklığıyla hayata geçirilen Avrupark Bahçekent, 11 Nisan’da avantajlı fiyatlarla satışa çıkmıştı. Projedeki bu fırsatlar Mayıs sonuna kadar devam edecek. Toplamda 1.394 konuttan meydana gelen Avrupark’ta ev fiyatları 170 bin liradan başlıyor. 1+1’den 4+1’e kadar daire tiplerinin yer aldığı proje yüzde 1 KDV avantajına da sahip.

İstmarina   

DAP Yapı imzalı İstmarina projesi ise yatırımcılarını Fransa’nın Akdeniz kıyılarındaki dünyaca ünlü tatil bölgesi Cote D’Azur’a gönderiyor. Kartal’da yükselen projeden rezidans alan herkes, Fransa’nın güney kıyılarında tatil kazanıyor. 31 Mayıs’a kadar devam edecek kampanyayla Monaco, Nice ve Cannes’da 4 gün 3 gece tam pansiyon konaklamalı Cote D’Azur tatili hediye ediliyor. İstmarina, International Property Awards tarafından ‘Dünyanın En İyi Yapı Geliştirme’ projesi seçilmişti.

Sur Yapı İlkbahar

Sur Yapı’nın yeni projesi İlkbahar’da lansmana özel indirim fırsatı sunuluyor. Sultanbeyli’de yapımına başlanan projede, lansmana özel yüzde 10 indirim uygulanıyor.  Tamamı peşin veya peşin + banka kredili ödemelerde ise yüzde 10 ek indirim daha yapılıyor. Örneğin, 154 m²’ 3+1 574.000 TL’lik bir ev için lansman özel yüzde 10 indirimle 57.400 TL daha az ödeme yapılıyor. Tamamı peşin veya peşin + banka kredili ödemelerde ise ek olarak yüzde 10 indirim ile 51.660 TL’lik ek indirim uygulanıyor. Kampanya ile birlikte konut alıcıları 154 m²’ 3+1 574.000 TL’lik bir evi 465.000 TL ödeyerek satın alabiliyor.

Vadişehir

Irmak Grup, Çolakoğlu Yapı, Bordo Yapı ve İntes Yapı’nın Başakşehir’de inşa ettiği Vadişehir’de de konut alıcısına bahar fırsatları sunuluyor. Alternatifli ödeme planlarının yer aldığı Vadişehir projesinde yatırımcıya ayrıca yarısı peşin, faizsiz 60 ay vadeli avantajlı ödeme planları da sunuluyor. 550 milyon liralık yatırımla hayata geçirilen proje, 650 konut ve 60 ticari üniteden oluşuyor. 380 bin metrekarelik şehir parkının yanı başında yer alan Vadişehir’in yüzde 75’i de peyzaj alanlarına ayrıldı.

Dumankaya Mozaik

Dumankaya İnşaat’ın Sancaktepe’deki Mozaik projesinde ayrıcalıklı fırsatlar devam ediyor. Projede 44 metrekare stüdyo daireler, 59 metrekare 1+1 daireler, 93 metrekare 2+1 daireler, 155 metrekare 3+1 daireler gibi seçeneklerden oluşan daire tiplerine 169 bin 840 liradan başlayan fiyatlarla sahip olmak mümkün. Proje için başlatılan kampanya kapsamında ise daire sahibi olmak isteyenler yüzde 12 indirim, 0 peşinat gibi fırsatlardan da yararlanabilecek. Dumankaya Mozaik, az katlı binaları, 4 farklı dekorasyon seçeneği ile geniş  metrekareli evleri, projenin yüzde 70’ini kapsayan yeşil ve sosyal alanlarıyla dikkat çekiyor.

Lokum Rezidans

DKY inşaat ve Metropolist Yapı ortaklığıyla yükselen Lokum Rezidans’ta konut fiyatları 177 bin liradan başlıyor. Projeden bin 772 TL’den başlayan aylık taksitlerle ev sahibi olmak mümkün. Lokum Rezidans’ta peşin alımlarda ise yüzde 15 indirim, 36 ay yüzde “0” faiz oranı sunuluyor.

Mahal Sancaktepe

Denge Yapı’nın Anneler Günü’ne özel başlattığı kampanyası iseMayıs sonuna kadar devam edecek. Şirketin Mahal Sancaktepe ve Mahal Sancaktepe Ada projelerinde geçerli olacak kampanyası ile daire bedelinin yüzde 25’ine denk gelen peşinat tutarı 1 yıl ertelenirken, borcun kalan yüzde 75’lik kısmı için kredi kullanılabiliyor. Kampanyayla Mahal Sancaktepe’de 1+1 dairelerin fiyatının 142 bin 450 liradan başlıyor. Buna göre konut alıcısı 142 bin 450 liradan satılan dairenin yüzde 25’ine denk gelen 35 bin 615 liralık peşinatı 2016 yılında öderken, aylık sadece 1.425 lira taksit vererek ev sahibi olabiliyor. Aynı şekilde Mahal Sancaktepe Ada’da 207 bin 220 liraya satılan 2+1 A tipi dairenin 51 bin 800 liralık peşinatını önümüzdeki yıl ödeyen konut alıcısı aylık sadece 2 bin 75 lira taksitle ev sahibi olabiliyor.