Bahçekent kendi kendine yetecek

20 bin konutun inşa edileceği Bahçekent, Emlak Konut GYO tarafından inşa edilecek dev şehir parkıyla, kendi kendine yeten bir uydu kent halini alacak

Bahçekent kendi kendine yetecek

İstanbul'un Avrupa yakasına kurulacak 1 milyon nüfuslu Yenişehir'in bir parçası olan Bahçekent'in, konutları, işyerleri, sağlık tesisleri, eğitim alanları ve sosyal donatılarıyla kendi kendine yeten bir uydu kent haline getirilmesi planlanıyor. 

Emlak Konut GYO'dan dev kent parkı
Önümüzdeki dönemde 20 bin konutun inşa edileceği Bahçekent ayrıca  Emlak Konut GYO tarafından yapılacak olan dev şehir parkı Hayat Park'a da ev sahipliği yapacak. 160 bin metrekarelik alana kurulacak olan Hayat Park'ın üç tarafı sularla çevrili olacak. Parkta cami, biolojik gölet, çim amfi, yamaç terasları, çok amaçlı yeşil alan, tematik bahçeler, piknik ve spor alanları bulunacak.

Avrupark Bahçekent

Avrupark Bahçekent hayata geçiyor
Cihan İnşaat'ın Avrupark Bahçekent projesi ise Hayat Park'ın hemen yanında yer alacak. Cihan İnşaat tarafından Emlak Konut GYO güvencesinde inşa edilen ve şuanda ön talep sürecinde olan Avrupark Bahçekent, önümüzdeki aylarda satışa çıkacak. 83 bin metrekare alan üzerinde yükselecek olan Avrupark Bahçekent'te 1.396 konutun yanı sıra 86 dükkan bulunuyor. Yeni evli çiftlerden geniş ailelere kadar herkesin ihtiyacına cevap verebilecek şekilde tasarlanan Avrupark Bahçekent'te 1+1'den 4+1'e farklı daire seçenekleri yer alıyor. Avrupark Bahçekent'te 1+1'ler 60 metrekare, 2+1'ler 100 ila 120 metrekare, 3+1'ler 145 ila 150 metrekare, 4+1 dairelerse 160 ila 165 metrekare olarak planlanıyor.