BAHÇELİ EVİ HAYAL OLMAKTAN ÇIKARMAYI HEDEFLEDİ

Bahçeli ev konseptini İstanbullularla buluşturan Dekar DK, yeni projesinde yine ‘bahçe’ dedi. Asmalı Evler ve Asmalı Sokak projeleriyle tanınan şirket, bu sefer Dekar Asmalı Bahçeler’le adından söz ettireceğe benziyor

BAHÇELİ EVİ HAYAL OLMAKTAN ÇIKARMAYI HEDEFLEDİ

15 Kasım 2014 / Posta Gazetesi

Dekar DK, Bahçeşehir'deki yeni projesi "Dekar Asmalı Bahçeler" i satışa çıkardı. Daha önce bölgede Asmalı Evler ve Asmalı Sokak projelerini inşa eden şirketin bu yeni projesi 2 kısımdan oluşacak. Dekar Asmalı Bahçeler'le, ulaşılabilir fiyatlarla bahçeli evi hayalden gerçeğe dönüştürmek hedeflendi.

Toplamda 650 bahçeli evden Dekar Asmalı Bahçeler'in ilk olarak 1. kısmındaki 228 evin satışı yapılacak. Dekar DK Yönetim Kurulu Başkanı Salih Kuzu, "Dekar Asmalı Bahçeler ile Bahçeşehir'de şehrin içinde bahçeli bir yaşam özlemini hayata geçiriyoruz" dedi. Salih Kuzu ayrıca, her bütçeye uygun 2+1, 3+1, 4+1, 4+2 ve 5+1 bahçeli ev seçenekleri ile herkesi bahçeli bir ev sahibi yapmayı hedeflediklerini sözlerine ekledi.

İster tek kat, ister dubleks
Dekar Asmalı Bahçeler'in evleri tek kat ya da dubleks olarak tasarlandı. Brüt 119 ile 188 metrekare aralığında tasarlanan bahçeli evlerin metrekare fiyatları da 3 bin 500 TL ile 4 bin 800 TL arasında değişiyor. Projenin birinci kısmında 2+1'den 5+1'e kadar 8 farklı büyüklükte ev bulunurken; fiyatları da 450 bin TL'den başlayarak, 833 bin TL'ye kadar yükseliyor. Projede, her evin 30 ile 300 metrekare arasında değişen bahçeleri bulunuyor.

Dekar Asmalı Bahçeler'de 23 bin metrekarelik park alanı yer alıyor. Bu park alanında tenis kortları, basketbol sahaları, yürüyüş parkurları, bisiklet yolları, futbol sahası, çocuk oyun parkları ve bir adet seyir terası bulunuyor.

Bahçeli ev isteği açık ara önde
Proje hakkında bilgi veren Salih Kuzu, Aksigorta'nın insanların nasıl bir evde yaşamak istedikleriyle ilgili yaptığı araştırma raporuna da değindi. Kuzu rapor sonuçlarına göre, araştırmaya katılanların yüzde 43'ünün havuzlu ve bahçeli ev istediklerini belirtirken; yüzde 20'lik kısmın müstakil ev, yüzde 11'lik kısmın köy evi ve yüzde 7'lik kısmın ise dağ evini tercih ettiklerini söyledi.