Bakan anlamadı, yaylalara çıkış yasaklandı

Orman Bakanı Eroğlu'nun Karadeniz'in yaylalarını birleştirecek Yeşil Yol projesi hakkındaki: "Neden karşı çıkıyorlar anlamıyorum...." açıklamasıyla birlikte yaylalara çıkış yasaklandı

Bakan anlamadı, yaylalara çıkış yasaklandı

Yöre halkının şiddetle karşı çıktığı Yeşil Yol projesinde tartışmalar yeniden alevlendi. Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu'nun: "Neden karşı çıktıklarını anlamıyorum..." şeklindeki ifadelerini takiben Rize Valiliği, olası bir protesto eylemine önlem olarak vatandaşların yaylalara çıkışını yasakladı. Jandarmanın bölgede geniş önlemler aldığı gözlemlendi.

Bakan anlamadı, yaylalara çıkış yasaklandı

Bakan Eroğlu'na yanıt: Yöre halkına sor anlarsın
Yaşanan gelişmelere tepki gösteren yöre halkı ve protestocular ise Bakan Eroğlu'na insafa gel çağrısı yaptı. Yeşil Yol projesine karşı çıkan isimlerden biri olan Timur Danış, Bakan Veysel Eroğlu'na seslenerek: "Ormanda ağaç kesiyorsunuz, yaylalara ağaç dikiyorsunuz. Bu hataları geri döndüremezsiniz. Buralar hayvanlarındır; doğa katliamini durdurun. Veysel bey insafa gel..." dedi. 

Bakan anlamadı, yaylalara çıkış yasaklandı

Veysel Eroğlu yanlış anlamış
Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, dün yaptığı açıklamada turistlerin yaylalara çıkmak istediğini vurgulamış ve sorunu yanlış biçimde ağaç kesimine bağlamıştı. Yüksek kotların çoğu yerinde ağacın bulunmadığını, Trabzon'da da kesilen ağacın olmadığını söyleyen Eroğlu: "Rize'de 12 metreküp, yani 100 ağaç kesilmiş. Buraya muhteşem ağaçlar dikilecek. 10 binlerce ağaç dikilecek. YOl yeşillikler arasından gidecek..." demişti.