Bakan Arslan açıkladı: Bayramda köprülerden geçiş serbest

Bayram tatili süresince köprü ve otoyol geçişleri ücretsiz olacak

Bakan Arslan açıkladı: Bayramda köprülerden geçiş serbest

Yaklaşan Ramazan Bayramı süresince ulaşımda sağlanacak kolaylıklarla ilgili olarak yapılan açıklamada köprü ve otoyol geçişlerinin ücretsiz olacağı belirtildi.

Ramazan Bayramı'nda köprüler ve otoyollar ücretsiz olacak
Açıklamayı Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan yaptı. Arslan katıldığı televizyon programında, Ramazan Bayramı süresince tüm otoyol ve köprülerin ücretsiz olacağını belirtti. 

Körfez Geçiş Köprüsü'nden Bayram'da ücretsiz geçilecek
Bayram'da köprü ve otoyollardan ücretsiz geçilmesi kararı en çok tatil için Körfez'i aşmak zorunda kalan vatandaşlara yarayacak. Haziran ayının sonunda hizmete açılması planlanan Körfez Geçiş-Osman Gazi Köprüsü'nün, uzun süreli tatillerde yaşanan feribot kuyruklarına son vererek ulaşımda önemli bir rahatlama yaratması bekleniyor. 

Bakan Arslan açıkladı: Bayramda köprülerden geçiş serbest

İstanbul'da ulaşım yüzde 50 indirimli
Diğer taraftan daha önceki Bayramlarda, kent içi ulaşımı ücretsiz sağlayan ancak son uygulaması ile yüzde 50 indirimle hizmet verme kararı alan İstanbul Büyükşehir Belediyesi'de bu Ramazan Bayramı'nda yarı yarıya indirimli ulaşım sağlayacağını açıkladı. İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi'nde oy çokluğu ile kabul edilen karar sonrasında 5-7 Temmuz tarihleri arasında ETT ve Özel Halk Otobüsleri, Otobüs AŞ, Metrobüs, Şehir Hatları Vapurları, Toplu Taşıma Entegre Özel Deniz Motorları, Metro, Tramvay, Hafif Metro ve Füniküler yüzde 50 indirimli hizmet verecek.