Bakan'dan Emirgan Korusu açıklaması

Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, 'Emirgan Korusu tartışmalarına son verdi. Güllüce: 'Koruya el sürdürtmeyiz.' dedi

Bakan'dan Emirgan Korusu açıklaması

Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, Emirgan Korusu tartışmalarına son noktayı koydu. Korunun imara açılma ihtimalinin söz konusu olmadığını belirten Güllüce, 'Emirgan'a el sürdürtmeyiz.' ifadesini kullandı. 

Emirgan Korusu'nu imara açmayı hiç düşünmedik
Hürriyet Gazetesi'nden Erdinç Çelikkan'ın haberine göre, Emirgan Korusu ile ilgili imar haberlerine tepki gösteren kesimi kutladığını belirten Güllüce şu açıklamalarda bulundu:

'Emirgan Korusu'na el sürülemez, parmak sürülemez. Dünyanın incisi olan, oradan daha güzel yer var mıdır diye sorduğumuzda bir saat düşünülecek kadar güzel bir yer. Kimse oraya el sürmedi, süremez, sürdürmeyiz. Başka bir tartışmada da Emirgan Korusu civarında deniliyor. Emirgan Korusu'nun civarı denilince nereyi ifade ediyor. Emirgan Korusu deyince Rumeli Kavağı'na kadar gidersin. Emirgan Korusu'nun imara açılmasıyla ilgili kimse, başta Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve TOKİ böyle bir şey düşünmedi, düşünmeyecek, düşünülemez. Böyle bir şey yok. Emirgan KoDrusu'nun ağacının yaprağına dahi dokunulamaz. Kimsenin de buna niyeti yok, olamaz."