Bakan Elvan'dan Sütlüce tüneli açıklaması

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, Kasımpaşa-Sütlüce Tüneli için tarih verdi. Elvan, 'Mart 20015 itibariyle bu tüneli açmayı hedefliyoruz.' dedi

Bakan Elvan'dan Sütlüce tüneli açıklaması

İstanbul Kasımpaşa'daki 'Kıyı Emniyeti Tesis Binası'nda basın toplantısı düzenleyen Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, çalışmaları devam eden Kağıthane ve Dolmabahçe tünellerinen ek olarak Kasımpaşa-Sütlüce Tüneli'nin Mart 2015'te açılacağını söyledi.

6 bin 500 metrelik yol çalışması
Unkapanı-Eminönü-Karaköy-Taksim güzergahından 1. Cevre Yolu'na ulaşmak isteyen vatandaşlara kolay bir ulaşım imkanı sunmayı planlayan tünel projesi hakkında bilgi veren Elvan: ' İki tüpümüz var ve bunlardan biri bin 300 metre, diğeri ise bin 250 metre civarında. Yapımı çok zor ve teknolojik açıdan gerçekten çok emek sarfedilmiş bir tünel olacak. Toplam tünel uzunluğuyla birlikte 6 bin 500 metrelik bir yol çalışmasından bahsediyoruz. ' şeklinde konuştu.

Haliç Projesinde son durum
Açıklamasında Haliç Yat Limanı ve Kompleksi Projesine de değinen Bakan Elvan, ihalede en uygun teklifi veren yüklenicilerin işlerine başladığın ve yaklaşık 1.4 milyar liralık yatırımın hayata geçeceğini belirtti. Elvan, projelerle birlikte İstanbul'a gelecek turist sayısının 1 milyon civarında artış göstereceğini, vatandaşların ise Haliç'e ulaşım ve kullanımında avantajlar yaratılacağını iddia ederek: 

'Her birinde 70 yat barınacak şekilde 2 yat limanı yapacağız. Bu İstanbul'a farklı bir görünüm katacak. Özellikle Haliç'in bu kısmındaki kötü görünüm tamamıyla ortadan kalkacak. Halkımızın rahatlıkla kullanabileceği bir mekana dönüşecek.' dedi.