Bakan Güllüce'den 'dönüşüm' çağrısı

Kahramanmaraş ziyareti sırasında Belediye Başkanları'na çağrı yapan Bakan Güllüce: ' Kentsel dönüşüm cesaret işidir' dedi

Bakan Güllüce'den 'dönüşüm' çağrısı

Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, Kahramanmaraş Valisi Mustafa Hakan Güvençer'i ziyareti sırasında yaptığı konuşmada, ahramanmaraş'ın gönül dünyasında yeri olan bir şehir olduğunu ve gönül dünyasının mimarlarının bulunduğu bir kent olarak nitelendirdi.

Belediye Başkanları'na dönüşüm çağrısı
Kentsel dönüşümün cesaret, yürek, gayret ve çaba isteyen ciddi bir proje olduğunu vurgulayan Bakan Güllüce, "Türkiye'deki belediye başkanlarımıza çağrıda bulunuyorum. Gelin birlikte kentsel dönüşüm yapalım. Kahramanmaraş koşarak geliyor, bizde ona koşarak gidiyoruz. Birlikte güzel şeyler yapacağımıza inanıyorum. İnşallah Kahramanmaraş'ın kentsel dönüşümle ilgili meselesini, bir kaç yıla kalmaz bitireceğimizi düşünüyorum" diye konuştu.

İztuzu'na kim sahip olacak
İztuzu Plajı'na ilişkin bir soruyu da cevaplayan Bakan Güllüce, sahillerin koruma altında ve sahipsiz kalmaması gerektiğini düşündüklerini, aksi takdirde çok farklı amaçlarla kullanılan alanlara dönüştüğünü ifade etti.

Bakan Güllüce, 'Açık ihaleyle yapacağız. Belediye başkanlığı çok para verirse belediye ihaleyi kazanır, herhangi bir vatandaş çok para verirse o alır. Her şey açık ve gayet şeffaf. Ama yok illa belediyeye diyorsan o da olmaz işte. O olmaz. Öyle bir kaç kişiyi tahrik ederek de bir yere varılmaz. Onu da herkesin bilmezi lazım' diye konuştu.