Bakan Güllüce İztuzu eylemlerini yorumladı

İKUP öncülüğündeki çevreci grubun İztuzu Plajı'nda yaptığı eylemle ilgili bir değerlendirme yapan Bakan Güllüce: 'Lüzumsuz bir reaksiyondu.'

Bakan Güllüce İztuzu eylemlerini yorumladı

İKUP öncülüğündeki çevreci grubun İztuzu Plajı'nda yaptığı eylemle ilgili bir değerlendirme yapan Bakan Güllüce: 'Mahkeme kararını verdi. Lüzumsuz bir reaksiyondu. ' şeklinde konuştu.

İhale açıktı, yüksek parayı verene işi verdik
İhale ile ilgili spekülasyonlara değinmeyen Güllüce, ihalenin açık olduğunu ve yüksek parayı verenin bu sahili işletme hakkını kazandığını söyledi. Yargı kararında sonra yeni bir ihale açılabileceğini ve çok para verene işletme hakkını vereceklerini söyleyen Güllüce: 'Açık ihale yaparız, belediye başkanlığı çok para verirse belediye alır.' dedi.

İztuzu Plajı

İztuzu Eylemleri lüzumsuzdu
Şehir Kimliği Çalıştayı kapsamında geldiği Kahramanmaraş'ta gazetecilerin sorularını yanıtlayan Güllüce, İztuzu Kumsalını Kurtarm Platformu öncülüğünde gerçekleşen eylemleri 'lüzumsuz' olarak nitelerken, kiralamanın sanki ilk defa gerçekleşiyormuş gibi sunulmasına anlam veremediğini söyledi. Güllüce: ' Bir kere 1990 senesinden beri orası kiralanan bir yer. Sanki böyle ilk defa kiralanmış.  Belediye başkanı ben niye işletmiyorum diye toplumu ajite etti ve topladı. Bu işler artık devrini kapatmış, miadını doldurmuş işler.  Öyle birkaç kişiyi tahrik ederek de bir yere varılmaz, onu herkesin bilmesi lazım.' dedi.