Bakan'ın yanıtlayamadığı 'ağaç' sorusu

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, mega projeler kapsamında kaç ağacın kesildiğine ilişkin soru önergesine net yanıt veremedi

Bakan'ın yanıtlayamadığı 'ağaç' sorusu

CHP Milletvekili Umut Oran'ın, Kuzey Marmara Otoyolu ve Üçüncü Köprü gibi mega projeler kapsamında kaç ağaç kesildiğine ilişkin 'soru önergesi' için söz alan Orman ve Su İŞleri Bakanı Veysel Eroğlu, şu anda net bir rakam verilemeyceğini belirterek: 'Projeler tamamlanınca net rakam verilebilir.' dedi.

Üçüncü Köprü Ağaç Kesimi

Kaç ağaç kesildi sorusu proje sonunda yanıtlanacak
Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, söz konusu Üçüncü Boğaz Köprüsü ve Kuzey Marmara Otoyolu inşaat çalışmaları kapsamında kesilen ağaç sayısının 'projelerin tamamlanmasının ardından' netleşeceğini söyledi. Eroğlu, kesilecek her bir ağacın yerine 5 adet fidan dikiminin gerçekleşeceğini vurguladığı açıklamasında, projenin gerekli kontrol ve denetimlerin ardından yapıldığını iddia etti.

Doğal hayat korunuyor
Bakanlığın yaban hayatını ve endemik bitkilerin korunması yolunda ek tedbirler aldığını belirten Eroğlu, orman alanlarında yürütülen yol ve benzeri çalışmalara bağlı olarak projenin ilerlediğini sözlerine ekledi.