Bakan Müezzinoğlu'nun villası baskıya yenildi

Avcılar-Ambarlı'da Afet Risk Alanı dahilinde bulunduğu için yıkım kararı alınan ama Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu'na ait olduğu için dokunulmayan villaya nihayet iş araçları girdi. Vatandaşlar, "Bakan evinin" halkın baskısıyla yıkıldığını belirtti.

Bakan Müezzinoğlu'nun villası baskıya yenildi

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu'nun Ambarlı'da yer alan ve Afet Risk alanı içinde olduğu gereçkesiyle yıkım kararı alınan villasının yıkımı yapıldı. Afet Risk Alanı içinde yer alan ancak "bakan evi" olduğu için gerçekleşmeyen yıkıma "halkın baskısının" neden olduğu öğrenildi. Radikal'de yer alan habere göre, mahalle sakinleri, yıllardır evinde ikamet etmeyen Müezzinoğlu'nun evinin halkın tepkisi olmasa yıkılmayacağına dikkat çekti. 

Vatandaşın hemen yıkılan evlerinin yanı başında
Tapulu, iskanlı, ruhsatlı evlerinin kendilerine hiçbir bedel ödenmeden boşaltılması için 2 haftadır elektrik ve su kesintilerinin başladığını belirten mahalle sakinleri, 500 haneyi yok sayan zihniyetin Müezzinoğlu'nun evini korumaya aldığına dikkat çekti. Kendilerine tapu verildiğini ancak şu anda bu tapuların kağıt parçasından başka bir şey olmadığı yönündeki açıklamaların artış gösterdiğini vurgulayan sakinler, Bakan Müezzinoğlu'nun evinin yıkımı sırasındaki dikkatsizliğe de dikkat çekti.

Suriyeliler boşalan evlere yerleşiyor
Heyelan arazisi üzerindeki yapılaşmalara yönelik tebligatlar sürerken vatandaşlar da ne yapacağını bilemiyor. Devletin, vatandaşın dişinden tırnağından artırarak yaptığı yatırımları hiçe saydığını vurgulayan vatandaşlar, elektrik ve suların psikolojik baskı amacıyla kesildiğini vurguluyor.