Bakan, TMMOB'ye randevu verecek mi?

TMMOB Başkanı Mehmet Soğancı, Bakanlığın 'herkesi dikkate alan bir kurum olduğunu' belirterek: '20 yıldır bizi reddeden Bakan hatırlamıyorum.' dedi.

Bakan, TMMOB'ye randevu verecek mi?

Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, TMMOB'nin yetkilerini Bakanlığa bağlayan taslak ile ilgili görüşmek isteyen yetkililere şu ana kadar yanıt vermedi. Her hafta 300 kişiye randevu verebildiklerini belirten Güllüce, şu anda randevi talebinde bulunan 15 bin kişinin sıraya konulduğunu söyledi.

Randevuları sıraya soktuk
Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, TMMOB'nin görüşme talebiyle ilgili olarak, sıranın ne zaman geleceğinin bilgisayarına sorulması gerektiğini söyledi.

TMMOB'den tepki
Bakan Güllüce'nin bu zamana dek kendilerine dönmediğini vurgulayan TMMOB Başkanı Mehmet Soğancı da, görüşme şansı buldukları takdirde Bakan'a: 'Bu taslağı çöpe atın' mesajını vereceklerini açıkladı. Soğancı: 'Bakanlık bir kamu kurumuysa herkesi dikkate almalı. Ben 20 yıldır hiçbir bakanın bizi reddettiğini hatırlamıyorum. Ben bakanın randeviu talebine olumlu dönüş yapacağını düşünüyorum. Yanıtı belli süre bekleriz, gelmezse Bakan'a elbet ulaşırız.' dedi.