Bakan Tüfenkci'den bankalara yaptırım uyarısı

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, kredi yapılandırma ve faizsiz kredi konularında isteksiz davranan kimi bankaları uyardıklarını belirterek: "Bunu düzeltmezlerse uyarılar yaptırıma dönüşebilir..." dedi.

Bakan Tüfenkci'den bankalara yaptırım uyarısı

Özellikle esnafa sunulan kredilerin yapılandırılması ve faizsiz kredi desteğine ilişkin kimi bankaların uyarılmış olduğunu hatırlatan Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, bankaları uyardıklarını ve en kısa sürede düzelme beklediklerini söyledi.

Bankalara yaptırım sinyali

İstanbul Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği'ne bir ziyarette bulunan Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, özellikle esnafa sunulan kredilerin yapılandırılması hususunda Bankaların olumsuz tavırlarına karşı uyarılarda bulunulduğunu hatırlatarak: "Bankaları uyardık. Bu konuyla ilgili olarak Bankalar Birliği ile de konuştuk. Kısa sürede bir düzelme olmazsa bu uyarılar yaptırıma dönüşebilir..." dedi.

Kredilerin uygulanması noktasında sorunlar var

Bakan Tüfenkci, kredilerin uygulanması hususunda bir takım sıkıntıların yaşandığını ve bu sorunları takip ettiklerini belirterek:

"Biz bir yapılandırma şartı getirdik. Bu veya şu sebeple çekini ya da senetini ödeyemeyenler ya da sonradan ödediği halde kara listede görünüyorsun durumuyla karşılaşanlar var. Başbakanımız da Cumhurbaşkanımızla konuşacağız. Bankalar bu tutumlarını düzeltmezse uyarılarımız yaptırıma dönüşebilir..." dedi.